Dominika Podhajecka udanie wystartowała w kolejnym turnieju International Tennis Federation Juniors (U18), tym razem w miejscowości Sfax w Tunezji.

Jeszcze nieco 3 tygodnie temu wyjazd do Afryki na 2 turnieje ITF Juniors wydawał się niemożliwy ze względu na skręcenie stawu skokowego na zgrupowaniu kadry Polski U16 w Toruniu. Udało się przede wszystkim dzięki fachowości fizjoterapeutów naszego Partnera medycznego – REHAkompleks medical & sport oraz wytrwałej pracy samej zawodniczki i teamu Kozerki.
W turnieju J5 T.C.Sfax tenisistka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki ze względu na ranking uniknęła eliminacji i w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała 6:1, 6:4 Belgijkę Shannon Bovy. W drugiej rundzie lubuszanka spotka się ze swoją partnerką deblową Japonką Rena Tanaka lub z turniejową jedynką, drugą juniorką Tunezji Hiba Heni (253 ITF Juniors).

Dominika nie dała szans rozstawionej z nr 1 drugiej juniorce Tunezji Hiba Heni (253 ITF Juniors) w drugiej rundzie International Tennis Federation Juniors (U18) J5 Sfax .

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki (1306 ITF Juniors) wyszła na spotkanie zmotywowana, mocno skoncentrowana i z odpowiednim planem taktycznym. Od początku przejęła inicjatywę nad rywalką klasyfikowaną ponad 1000 pozycji lepiej w rankingu ITF Juniors i konsekwentnie do końca już jej nie oddała. Rywalka przy stanie 6:0, 3:0 poddała spotkanie. Lubuszanka w parze z Japonką Rena Tanaka rozegra jeszcze mecz gry podwójnej.


Opiekunami Dominiki i teamu Kozerki na ITF J5 Sfax 2022 są trenerzy Kamila Sasim i Radek Nijaki.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., Dariusz Matkowski, PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

Autor: Daniel Pohajecki

Czytaj także: Użyczyć czy wynająć? – przyjmujesz uchodźcę pod swój dach? Zobacz, co się z tym wiąże.