W piątek rano funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali po pościgu skradzionego w Niemczech Hyundaia Tucson.

W piątek 25 marca funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali i skierowali do kontroli samochód osobowy marki hyundai na polskich numerach rejestracyjnych. Autem jadącym z Niemiec kierował mężczyzna, który nie zastosował się do wydanych poleceń do zatrzymania się i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb Polski. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem. W pewnym momencie kierowca zatrzymał auto na poboczu drogi i uciekł do pobliskiego lasu.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili w bagażniku auta oryginalne niemieckie tablice należące do hyundaia. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę, iż stacyjka pojazdu została uszkodzona, a umieszczony w niej łamak posłużył do uruchomienia pojazdu. Zniszczona i przerobiona została w bardzo widoczny sposób naklejka rejestracyjna zamieszczona na przedniej szybie pojazdu, na której po wcześniejszym odklejeniu, sprawca kradzieży wpisał odręcznie nowy numer rejestracyjny.

25.03.2022hyundai2a

Z uwagi na to, iż samochód o wartości 80 tysięcy złotych nosił widoczne ślady włamania, został zabezpieczony. Powiadomiony został także właściciel pojazdu, który potwierdził i natychmiast zgłosił kradzież swojego auta.

Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży Hyundaia Tucson prowadzi słubicka policja.

Autor: SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy

Czytaj także: Cudzoziemcy zatrzymani za naruszenie polskiego prawa!