7 212133 g
Sprawca kradzieży

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki zatrzymali pochodzącego z kradzieży busa wartego 40 tysięcy złotych. Tego samego dnia ujawnili i zabezpieczyli także skradziony w Niemczech motocykl warty 70 tysięcy złotych.

W środę 27 kwietnia o 4 nad ranem funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Świecku pełniąc służbę po niemieckiej stronie granicy skierowali do kontroli jadący w kierunku Polski samochód dostawczy. Kierowcą auta był 22-letni obywatel Białorusi posiadający polską kartę pobytu. Podczas kontroli w przestrzeni ładunkowej busa funkcjonariusze ujawnili motocykl marki BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych. 22-letni Białorusin nie miał żadnych dokumentów należących do ujawnionego motocykla. Podczas dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze niemieckiej policji potwierdzili, że motocykl o wartości 70 tysięcy złotych kilka godzin wcześniej skradziony został na terytorium Niemiec. Kierowcą został zatrzymany przez niemiecką policję, która prowadzić będzie dalsze czynności w tej sprawie.

7 212134 g
Odzyskany motocykl BMW

Tej samej nocy, pół godziny później funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy marki Mercedes Sprinter na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu okazał się obywatel naszego kraju. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze zauważyli, że zamek od strony kierowcy posiada ślady włamania, a silnik jest odpalony za pomocą specjalnego klucza tzw. łamaka. Okazało się także, że założone na busie tablice rejestracyjne należą do innego Mercedesa Sprintera, w dodatku nie są oryginalne ale podrobione.

7 212135 g
Kradziony mercedes

Z uwagi na to, iż podczas kontroli auto nie figurowało w poszukiwawczych bazach danych, niemiecka policja skontaktowała się z właścicielem pojazdu, który wówczas dowiedział się o kradzieży jego auta. Kierowca pojazdu został zatrzymany, a następnie przekazany słubickiej policji, która prowadzić będzie dalsze czynności.

7 212132 g
Zatrzymany obywatel Białorusi

Autor: SG Joanna Konieczniak

Czytaj także: 3-4 MAJA SŁUBICKIE OTWARTE DRZWI STRAŻY POŻARNEJ! STRAŻACY ZAPRASZAJĄ!