135 195010
Motocyklista pod wpływem narkotyków!

Niebezpieczną jazdę 25-letniego motocyklisty przerwali słubiccy policjanci, którzy w ubiegłym tygodniu kontroli prędkość na terenie gminy Cybinka.

Szczególną uwagę funkcjonariuszy zwróciło zachowanie kierowcy motocykla, który jadąc z pasażerem rozwinął prędkością 143 km/h w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia od kierowania a pojazd prowadził pod wpływam narkotyków. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i popełnione czyny odpowie przed sądem.

Zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach to jedno z najważniejszych zadań ustawowych postawionych przed Policją. Każdego dnia policjanci przeprowadzają szereg kontroli drogowych, w tym również kontroli prędkości. Funkcjonariusze zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów prawa, stan techniczny pojazdów oraz uprawnienia do kierowania.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW
135 195008
Szybka jazda

W minionym tygodniu (16 kwietnia) podczas swoich działań policjanci zauważyli motocyklistę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 143 km/h. Stróże prawa widząc tak rażące przekroczenie prędkości i nie dostosowanie się do znaków drogowych wydali polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył polecenia funkcjonariuszy i kontynuował brawurową jazdę z jeszcze większą prędkością dochodzącą do 194km/h.

135 195011
Motocyklista posiadał narkotyki

Policjanci niezwłocznie podjęli pościg za kierującym, który kontynuował ucieczkę na terenie powiatu krośnieńskiego. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w murowane ogrodzenie prywatnej posesji. W trakcie kontroli okazało się, że pirat drogowy niespełna miesiąc temu miał zatrzymane przez Policję uprawnienia z powodu kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Doświadczenie i czujny nos policjantów tym razem również nie zawiódł, bo zarówno przy kierowcy jak i w jego organizmie ujawniono narkotyki. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego, posiadanie znacznej ilości narkotyków, jazdę bez uprawnień, nie zatrzymanie się do kontroli, rażące przekroczenie dozwolonej prędkości, niedostosowanie się do znaków, sygnałów i poleceń w ruchu drogowym oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za wszystkie popełnione przestępstwa i wykroczenia 25-latek odpowie przed sądem.

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj także: Zatrzymali skradzione pojazdy