OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To było bardzo patriotyczne i wręcz wzruszające wydarzenie. Mieszkańcy Rzepina oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystościach i modlitwach w intencji pokoju w Polsce i na Ukrainie, które odbyły się w piątek (13 maja). Udział w wydarzeniu wzięły władze miasta, uczniowie szkoły wojskowej i policyjnej, dzieci komunijne oraz goście.

– Ojczyzna, to nie tylko ziemia naszych przodków i kraj, w którym się urodziliśmy. To wartość o wiele większa. Ojczyzna to dom, dom rodzinny, w którym czuje się bicie matczynego i ojcowskiego serca. To dom, którego się nigdy nie zapomina, i o który trzeba się troszczyć  – mówił burmistrz Rzepina podczas uroczystości na placu przed ratuszem. 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, po czym wszyscy przy dźwiękach orkiestry wojskowej przemaszerowali na plac ratuszowy. Tutaj po odegraniu i odśpiewaniu hymnu, uczestnicy wysłuchali patriotycznego bloku artystycznego. Kulminacją było wyrzucenie setek balonów w kolorach flagi polskiej i ukraińskiej. 

Uroczystości zakończyły się przemarszem do kościoła św. Katarzyny. 

Czytaj też: POMAGAMY W PODRÓŻY DO LEPSZEGO ŚWIATA…