283534452 10223250567841492 292973549324861231 n
Fot. GOK Górzyca

Dnia 21 maja na boisku głównym Kompleksu Sportowo-Rebabilitacyjnego w Górzycy odbył się I Memoriał im. Mateusza Podlipskiego. W turnieju udział wzięło 10 drużyn. Przy dźwiękach piosenki Grubsona „Na szczycie”, a następnie minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć Mateusza.

Uroczystego otwarcia dokonał brat Mateusza Dariusz Podlipski, który podziękował zespołom za tak liczne przybycie na turniej. Na otwarciu obecna była również mama Mateusza.

Przy zmiennej pogodzie, raz przy promieniach słońca, a raz w strużkach deszczu drużyny rozegrały mecze o puchary, medale i pamiątkowe koszulki.

Zwycięzcą Memoriału został zespół Odra Górzyca, który w finale pokonał drużynę Parkowa Górzyca. W meczu o brązowy medal drużyna Jenson Logistics Słubice wygrała rzutami karnymi z drużyną PUK Słubice

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 Odra Górzyca

2 Parkowa Górzyca

3 Jenson Logistics Słubice

4 PUK Słubice

5 Młodziki Górzyca

6 Oldboys Słubice

7 Gang Słodziaków Górzyca

8 Walka Czarnów

9 Sellnet Rzepin

10 OSP KSRG Czarnów

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Norbert Kikosicki – Odra Górzyca

Najlepszy bramkarz: Michał Stembalski – Oldboys Słubice

Król strzelców: Przemysłąw Bobik – Odra Górzyca

Nagrody wręczyli Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska i rodzina Mateusza.

Na uczestników Memoriału w trakcie trwania turnieju czekały gorące kiełbaski z grilla, kawa, herbata oraz ufundowane przez rodzinę ciasto i napoje. I tak w miłej atmosferze zakończył się I Memoriał im. Mateusza Podlipskiego. Już dzisiaj zapraszamy na II edycję za rok.

https://www.facebook.com/pilkarskilaur/

Czytaj też: Igrzyska sołeckie w Górzycy! Już można zgłaszać zawodników i drużyny!

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy