280291609 153074173893987 3030859302005681077 n
Fot. Arle gGmbH

Polsko-Niemiecka Akademia Seniora pod patronatem ARLE gGmbH zaprasza 9 czerwca 2022 r. na dyskusję”Centrum Przyszłości Jedności Niemiec i Transformacji Europejskiej szansą dla Europejskiego Dwumiasta Frankfurtu nad Odrą i Słubic” z Nadburmistrzem Frankfurtu nad Odrą !

Miasto Frankfurt nad Odrą ubiega się o dofinansowanie projektu Centrum Przyszłości Jedności Niemiec i Transformacji Europejskiej.

9 czerwca w Domu Bolfrasa nadburmistrz René Wilke wyjaśni, dlaczego nasze Dwumiasto to idealna lokalizacja dla centrum, co odróżnia nas od konkurencji, jakie będą konsekwencje dla Dwumiasta oraz czego nadburmistrz i miasto oczekują od seniorów.

W dyskusji na ten temat można znaleźć odpowiedzi na temat udziału seniorów w procesie aplikowania o Centrum Przyszłości Jedności Niemiec i Transformacji Europejskiej, a także jasne stwierdzenia, częścią kampanii „Miasto Budujcych Mosty-Stadt der Brückenbauer“.

„Akademia dyskutuje” to nowy format stworzony specjalnie na prośbę uczestników Akademii Seniorów, w którym można podjąć szerszą dyskusję z ekspertami,zadawać pytania, a także wyrazić własne opinie.

Interesujące? Dowiedz się więcej na ten temat:

Kiedy: czwartek, 9 czerwca 2022 r., godz. 14.00.

Gdzie: Sala Hanzy, Dom Bolfrasa, Große Oderstr.19

Wydarzenie jest bez ograniczeń wiekowych, dwujęzyczne i bezpłatne.  

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów dofinansowana jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Czytaj też: Słubice: Blisko 15 mln zł dotacji na gminne inwestycje

Źródło: Informacja prasowa Arle gGmbH