food photography 2358900 1920
Fot. Pixabay.com

TWK Słubice – Stowarzyszenie Seniorów i Osób z Niepełnosprawnością serdeczne zaprasza na kontynuację  projektu pn.: ”Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej”  będącego połączeniem kursu fotograficznego dla seniorów z elementami edukacji artystycznej i historycznej. 

Głównym celem tegorocznej edycji będzie cykl warsztatów pt.: „Fotografia kulinarna”. Pod  okiem artysty fotografika – Witolda Cholewy uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat technik fotografowania produktów spożywczych oraz dowiedzą się jak zrobić, aby zdjęcia były kuszące i apetyczne. W trakcie spotkań będą przyrządzane potrawy, które stanowić będą obiektem sesji fotograficznych.

Zwieńczeniem warsztatów będą plenery fotograficzne. Uczestnicy doskonalić będą umiejętność fotografii z użyciem smartfonów, tabletów i aparatów cyfrowych. Tematem przewodnim zajęć plenerowych będą motywy roślinne i kulinarne w architekturze miejskiej.

Realizacja projektu podzielona została na część teoretyczną – 6 warsztatów stacjonarnych, które odbywać się będą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice oraz 3 plenery fotograficzne: w Ośnie Lubuskim, Zielonej Górze i Świnoujściu.

Punktem kulminacyjnym będzie wystawa prac uczestników, podsumowująca zadania, która będzie prezentowana w grudniu w słubickiej bibliotece.

Projekt skierowany jest do seniorów województwa lubuskiego.

Mamy nadzieję, że wiedza i praktyka zdobyta podczas warsztatów i plenerów pomogą odkryć tajniki fotografii, a co najważniejsze zaktywizują seniorów do działania oraz pozwolą  czerpać radość z  tworzenia!

Pierwsze warsztaty odbędą się 25 lipca 2022 r. o godz. 15.30  w słubickiej bibliotece – oddział dziecięcy. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Nadodrzańskie Plenery Fotografii Cyfrowej dofinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego  Strona internetowa: 2022npfc.htm (jumelages.org.pl)

Autor:  Agnieszka Araszewska TWK Słubice

Czytaj też: Intensywny wakacyjny kurs językowy dla seniorów!

twk słubice warsztaty foto kulinarne