projekt bez tytułu (6)
Lawendujemy - Integrujemy

We wtorek, 19 lipca, od 13.00 do 15.00, w bibliotece miejskiej odbywać się będą warsztaty lawendowe. To efekt partnerstwa lokalnego Gminy Słubice z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum, która pozyskała pieniądze na projekt “Lawendujemy – Integrujemy”.

W ramach tego projektu dziś (15 lipca) w Cybince będą żniwa lawendowe i warsztaty, we wtorek spotkanie w słubickiej bibliotece, a we wrześniu planowane są dwie akcje sadzenia lawendy w Słubicach i biesiada lawendowa w Cybince.

– Uczestnikami projektu są mieszkańcy gmin: Słubice, Cybinka oraz uchodźcy – mówi Marta Stachowska z Fundacji. – Celem programu Lokalne Partnerstwa PAFW jest inicjowanie i rozwój współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami i osobami zaangażowanymi w różne programy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Na terenie jednej lub kilku sąsiednich gmin powstają partnerstwa składające się z samorządów, organizacji pozarządowych, firm i mediów lokalnych, które realizują projekty ważne dla lokalnych społeczności – wyjaśnia.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

W programie nauka robienia wianków z lawendy, prelekcja o właściwościach lawendy oraz degustacja lawendowych wypieków. Szczegóły na plakatach.

Źródło: Gmina Słubice

Czytaj także: Słubice: Radosne „Wakacje w Bibliotece”