image3
Miłosz z młodszą siostrą Idalią. Fot. Archiwum rodzinne.

18-letni Miłosz Koncik od dziecka interesował się rolnictwem. Mieszka w maleńkiej wsi Spudłów i pomaga rodzicom w gospodarstwie, które prowadzą w Laskach Lubuskich.  Jego skrytym marzeniem jest to, aby zobaczyć jak etapami powstaje kombajn. To marzenie może się spełnić. Miłosz bierze udział w  konkursie Operator Roku John Deere, który funduje nagrodę w postaci wycieczki do fabryki kombajnów w Niemczech. Możemy mu pomoc spełnić marzenie, to bardzo proste. Wystarczy wejść w link i zagłosować. 

– Odkąd pamiętam Miłosz od dziecka jeździł z tatą na gospodarstwo. Już wtedy wiedzieliśmy, że rośnie nam mały następca, który przejmie gospodarstwo. Potrafił siedzieć od rana do wieczora i obserwować pracujące maszyny, a najbardziej podobało mu się w kombajnie – mówi mama Miłosza Monika Koncik.  – Nieraz kosił z mężem nawet do późnych godzin wieczornych. Obecnie bardzo nam pomaga przy gospodarstwie i widzimy że robi to, co kocha. bardzo byśmy chcieli, by wygrał ten konkurs. Bardzo mu zależy, by na tę wycieczkę pojechać – dodaje. 

Skryte marzenie

Miłosz kształci się w Technikum Rolniczym w Kamieniu  Małym na kierunku Technik Rolnik.

– Szkoła ta daje mi możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat każdej dziedziny w rolnictwie – mówi Miłosz. – W tym roku i sezonie żniwnym zdałem prawo jazdy na auto i gdy tylko skończyłem pełnoletność zgłosiłem się na kurs kombajnisty, dzięki któremu w tym sezonie żniwnym mogłem zasiąść za sterami kombajnu John Deere S780i. Dlatego też wystartowałem w konkursie Operator Roku John Deere, który funduje nagrodę w postaci wycieczki do fabryki kombajnów w Niemczech. Jest to moje skryte marzenie aby zobaczyć jak etapami powstaje tak wielka maszyna dzięki której możemy zbierać tak ogromne ilości zbóż – dodaje. 

O konkursie

Autor najlepszej fotorelacji, która zdobędzie najwięcej polubień, wygrywa dwudniową wycieczkę „VIP” do Niemiec dla dwóch osób, która obejmuje przelot, zakwaterowanie i przejazdy. Zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą weźmie udział w indywidualnej wizycie w fabryce w Zweibrücken.

Udział w  konkursie bierze 7 osób, a zdjęcie Miłosza zajmuje w tej chwili drugie miejsce. Ma 468 polubień. Żeby wysunąć się na prowadzenie musi mieć ich więcej niż 543.  Ale to tylko stan teraźniejszy. Konkurs trwa do 5 września, więc jeszcze wszystko może się zmienić. 

Żeby spełniło się marzenie młodego rolnika, potrzebne są Wasze głosy. Każdy klik w serduszko ze zdjęciem Miłosza to oddany na niego głos. 

Głosować na Miłosza można pod adresem: https://contest.deere.com/konkursoperatorow2022/pl_PL?p=62f2595b2d3b8c0d28270d36&fbclid=IwAR1irf8fDDVhc9239m2WPeHBAgZ0ktnb5SkrJBCaKlNpkcgPRxPhBPtsZTA

23ad7df3 5247 4f51 8490 f572da9a91b8 1660049752834
To zdjęcie bierze udział w konkursie. Fot. Organizator

 

Czytaj też: Ula z Górzycy choruje na stwardnienie rozsiane. Jej ostatnia nadzieja to innowacyjna operacja. Możemy jej pomóc!