Młodzi Słubiczanie Anastasiia Mursin i Michał Podyma zostali zaproszeni jako dziennikarze na VI cygańsko-słowiański festiwal „Nasz kolorowy świat”. Była cygańska muzyka, tańce, radość i rozmowy o Twórczym Społeczeństwie, do którego należy para. 

Festiwal odbył się w Połczynie Zdrój w dniach 5-6 sierpnia. Jednym z organizatorów wydarzenia był założyciel zespołu Terne Roma. Romski piosenkarz, autor tekstów, muzyki, prezes Królewskiej Fundacji Romów założonej przez cygańskiego króla Henryka „Nudzia” Kozłowskiego, znany również jako Biały Cygan, Bogdan Trojanek. 

– Bogdan Trojanek, organizator i moderator koncertu, podczas samego koncertu zaprosił nas na scenę, abyśmy opowiedzieli o projekcie Twórcze Społeczeństwo, jaki jest jego cel. Czuliśmy się naprawdę dumni i wyróżnieni, bo to wielkie wydarzenie, na którym byli goście z Polski, Czech, Słowacji i innych krajów – mówi Anastasiia. 

Twórcze Społeczeństwo powstało w 2019 r. Jest to projekt międzynarodowy i ma na celu tworzyć społeczeństwo, w którym najwyższą cennością będzie ludzkie życie. Jest to społeczeństwo dla człowieka: bezpłatna i jakościowa medycyna, wykształcenie, dostępne dla każdego najnowsze technologie, praca 4 godziny 4 dni w tygodniu, brak konfliktów zbrojnych, niewolnictwa… więcej informacji na stronie www.creativesociety.com/pl.

Czytaj też: Młoda para ze Słubic dołączyła do Twórczego Społeczeństwa i walczy o lepszy świat

Czytaj także: Dlaczego powinieneś angażować się w sprawy społeczne? [BLOG]