W środę 7 września o godz. 19.00 wystąpi przy centrum Parakletos duet  „uwielbiONy”. Duet ten tworzą Alicja Biernat i Olaf Makuchowski – dwoje muzyków, którzy od wielu lat związani są z lokalną sceną muzyczną. W ich repertuarze można znaleźć piosenki takich wykonawców jak m.in. TGD, Hillsong oraz CSM Worship. W środę usłyszymy w wykonaniu artystów muzykę religijną w akustycznych aranżacjach.

Koncert organizowany jest w ramach projektu „Polsko -Niemieckie Dni Stworzenia”. Projekt ten obejmuje cykl imprez mających na celu wspólny transgraniczny dialog dotyczący przyrody i jej ochrony w Dwumieście a także wypracowywania wspólnych rozwiązań. Ostatnie wydarzenia związane z masowym śnięciem ryb i zaburzeniem ekosystemu rzeki Odry pokazały jak ważny jest taki dialog.

I właśnie dlatego natura może stać się ogniwem transgranicznego i ponadreligijnego pojednania, a rola stworzenia – przyrody powinna być doceniona przez każde pokolenie.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko i ochronę świata stworzonego i naszym wspólnym zadaniem jest troska o nie. Ta odpowiedzialność nie ma granic, dlatego takie wspólne inicjatywy w Dwumieście jak koncerty, wspólne wycieczki czy warsztaty w ramach projektu są niezwykle ważne- podkreśla ks. Rafał Mocny, współorganizator wydarzenia z fundacji Edueko.

Nastrojowa muzyka, relaks, mały bufet i polsko-niemiecki dialog o naturze Dwumiasta…. Dokładnie to i więcej czeka na wszystkich gości w środowy wieczór w Ogrodzie św. Franciszka przy Katolickim Centrum Studenckim, których już dziś serdecznie zaprasza Arle gGmbH partner projektu.

Wydarzenie jest bez ograniczeń wiekowych, dwujęzyczne i bezpłatne.  

Projekt Pierwszych Polsko-Niemieckich Dni Stworzenia dofinansowany jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). 

Autor: Koło Akademickie KSM przy Collegium Polonicum 

 

Czytaj też: KABARET PARANIENORMALNI W SŁUBICACH! JESZCZE SĄ WOLNE MIEJSCA!