W środę (14 września) do kontroli drogowej zatrzymano motocyklistę, który pędził nie zważając na znaki drogowe. Takiego finału kontroli drogowej motocyklisty nie spodziewali się policjanci słubickiej drogówki, którzy usłyszeli od kierowcy, że jest lekarzem i został pilnie wezwany na operację ratującą życie ludzkie, gdzie oczekują na niego na bloku operacyjnym w Zachodnim Centrum Medycznym w Krośnie Odrzańskim. Policyjny pilotaż pozwolił lekarzowi na dotarcie do szpitala bezpiecznie i w krótkim czasie.

Policjantka i policjant na tle radiowozu

W policyjnej służbie zdarzają się niecodzienne chwile i sytuacje, a od szybkości działania zależy czyjeś życie lub zdrowie. Wymagają zarówno doświadczenia, zachowania „zimnej krwi” w wyścigu z czasem, jak i umiejętności prowadzenia pojazdu. Przekonali się o tym policjanci słubickiej drogówki, sierżant sztabowy Grzegorz Wiśniewski i posterunkowy Margareta Michalska, którzy podczas patrolu zauważyli kierującego motocyklem. Kierowca nie stosował się do znaku linii podwójnej ciągłej i poruszał się z nadmierną prędkością. W związku z ujawnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali motocyklistę do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas kontroli oświadczył, że jest lekarzem i został wezwany na pilną operację z uwagi na stan zagrażający życiu pacjenta – stąd jego pośpiech. Policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu lekarza do szpitala, o czym poinformowali dyżurnego słubickiej komendy. Używając sygnałów świetlnych i dźwięków eskortowali lekarza motocyklistę do szpitala w Krośnie Odrzańskim, zapewniając mu bezpieczny przejazd, o czym sami nieraz zapominamy spiesząc z pomocą innym. Gdy dotarli do szpitala lekarz niezwłocznie udał się na blok operacyjny, gdzie oczekiwał na niego pacjent wymagający natychmiastowej pomocy.

Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z toru jazdy, a w razie potrzeby zatrzymanie się.

Autor: Aspirant Agnieszka Kaczmarek
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj też: ZNANY I CENIONY PRZEZ PACJENTKI GINEKOLOG LEK. MED. JERZY GIŻA WRACA DO SŁUBIC! JUŻ OD PAŹDZIERNIKA BĘDZIE PRZYJMOWAŁ W CENTRUM MEDYCZNYM BRANDMED