Kierowca skody próbował uniknąć kontroli drogowej na autostradzie A2 i zaczął uciekać. Po pościgu prowadzonym przez dwa patrole ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku został zatrzymany. Okazało się, że 37-letni Gruzin przewoził 4 cudzoziemców, których pobyt na terenie naszego kraju był nielegalny. 37-letni kierowca został zatrzymany za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy oraz niezatrzymanie się do kontroli.

W poniedziałek (10.10.) w nocy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku na autostradzie A2 usiłowali zatrzymać do kontroli auto jadące w stronę niemieckiej granicy. Kierowca na sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania się gwałtownie przyśpieszył.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli za nim pościg. Do pościgu przyłączył się kolejny patrol, który był w pobliżu. Jadąc za skodą, funkcjonariusze kilkukrotnie wydawali kierowcy polecenia do zatrzymania się, jednak ten nie reagował i kontynuował ucieczkę.

Mężczyzna został zatrzymany po przejechaniu 5 kilometrów. Za kierownicą siedział 37-letni obywatel Gruzji, który początkowo podawał się za obywatela Ukrainy. Okazało się, że przewozi on 4 cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali na terytorium naszego kraju. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzech z nich to obywatele Egiptu, natomiast czwarty z nich miał przy sobie afgański paszport.

Obecnie wobec zatrzymanych cudzoziemców trwają dalsze czynności. Przy udziale tłumacza ustalana jest ich tożsamość oraz obywatelstwo.

Autor: mjr SG Joanna Konieczniak
Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj też: KIEROWCA TAKSÓWKI WYSADZIŁ ICH 18 KM OD GRANICY Z NIEMCAMI. DALSZĄ DROGĘ ZAMIERZALI PRZEJŚĆ PIESZO POBOCZEM AUTOSTRADY A2