Od 21 do 23 października, po obu stronach Odry, odbywać się będzie Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT”, którego hasłem przewodnim jest w tym roku „OKNO”. Inauguracja festiwalu już w piątek o 15.15 do sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Festiwal, zyskujący z roku na rok coraz szersze grono odbiorców, proponuje widzom i artystom wspólne odkrywanie tajemnic sztuki współczesnej. Przez trzy dni w Słubicach, Frankfurcie nad Odrą i Uradzie odbędzie się kilkadziesiąt akcji artystycznych, wystaw, pokazów filmowych, spotkań z artystami, wykładów, performance. Większości prezentacji towarzyszyć będzie fotografia i multimedia, ale także malarstwo, instalacje, grafika czy też tzw. techniki własne.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali zarówno artyści międzynarodowego formatu, jak i początkujący twórcy. Ważnym elementem będzie więc konfrontacja młodego pokolenia – studentów uczelni artystycznych z Polski, Niemiec i Czech. Będzie można również zobaczyć realizacje uczestników warsztatów, które odbyły się w ramach Akademii lAbiRynT dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

– OKNO – tak brzmi temat tegorocznej edycji Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT – mówi Anna Panek-Kusz z galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, która jest jednym z trzech kuratorów festiwalu. –  To bogate interpretacyjne hasło. Jest motywem, symbolem, który pozwala ująć w artystyczną wypowiedź wiele z zagadnień współczesnego świata zarówno tych indywidualnych, duchowych, jak również społecznych, narodowościowych i globalnych. OKNO jest pretekstem, symbolem, odniesieniem, nie musi być motywem, obiektem, eksponatem. OKNO to stan umysłu, sposób myślenia, jest metaforą postrzegania świata, rzeczywistości, tego co nas otacza.

Kuratorami festiwalu są także:  prof. Jerzy Olek i Michael Kurzwelly z Frankfurtu nad Odrą. Organizatorami: Galeria OKNO, Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą i stowarzyszenie Slubfurt.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: www.labirynt.slubice.eu

Czytaj też: Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT 2021