Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą ponownie zaprasza na Polski Dzień Informacyjny w formie stacjonarnej!

Wydarzenie to odbędzie się 27 października w godz. 10:00-16:00 w budynku uczelni przy Europaplatz 1. Zaproszenie adresowane jest zarówno do uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i studentów rozważających wyjazd na Erasmusa do Niemiec, bądź studia magisterskie za granicą. Już niemal 300 osób zgłosiło swój udział w wydarzeniu.

W ramach Polskiego Dnia Informacyjnego kandydaci na studia będą mogli zasięgnąć obszernych informacji w języku polskim na temat oferty edukacyjnej, procesu rekrutacji, programów stypendialnych, semestrów zagranicznych czy bezpłatnych kursów przygotowujących do studiów na Viadrinie. W centrum Polskiego Dnia Informacyjnego jak zwykle będą prezentacje wybranych kierunków uczelni. W tym roku będą to: Cultural and Social Studies, Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze oraz International Business Administration/Internationale Betriebswirtschaftslehre.

Wyjątkowym wydarzeniem dla osób zainteresowanych studiami prawniczymi w języku angielskim będzie premierowa zapowiedź nowego kierunku – Governance of Organizations!

Tegoroczną imprezę wzbogacą także warsztaty języka niemieckiego i angielskiego!

Wciąż można zgłosić swój udział w wydarzeniu!

Informacje na temat zapisów oraz szczegółowy program dostępne są na stronie internetowej uczelni.

Czytaj też: JUŻ W PIĄTEK ROZPOCZYNA SIĘ FESTIWAL NOWEJ SZTUKI „LABIRYNT”. PRZEZ TRZY DNI W SŁUBICACH, FRANKFURCIE NAD ODRĄ I URADZIE ODBĘDZIE SIĘ KILKADZIESIĄT WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH!