Policjanci z powiatu słubickiego prowadzili pościg za 46-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. W trakcie jazdy nie reagował na wydawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe. Szaleńczą ucieczkę skończył rozbijając auto na rozwidleniu dróg leśnych i uderzając w drzewo. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci szybko go zatrzymali. Okazało się, że był pijany i posiadał przy sobie narkotyki.

Do zatrzymania kierującego doszło w sobotę wieczorem (26 listopada) w Cybince. Policjanci mieli punkt kontrolny na jednej z ulic gdzie sprawdzali prędkości pojazdów. W pewnym momencie zauważyli osobowe BMW poruszające się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze wydali polecenie do zatrzymania kierowcy, ten jednak zignorował je i mocniej wcisnął pedał gazu. Policjant próbujący go zatrzymać, w ostatniej chwili odskoczył na chodnik chcąc uniknąć potrącenia.
 
 
Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna jechał z bardzo dużą prędkością i nie reagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne. W trakcie ucieczki kierowca BMW skręcił do pobliskiego lasu gdzie na rozwidleniu dróg leśnych uderzył w drzewo. Wtedy kierujący porzucił auto i zaczął uciekać pieszo do lasu. Po kilkuset metrach był już jednak w rękach policjantów.
 
W trakcie czynności okazało się, że 46-latek wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo w trakcie dalszych czynności ujawniono przy nim narkotyki. Na szczęście w trakcie pościgu nie doszło do żadnej tragedii. Mieszkaniec Zielonej Góry odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za posiadanie środków odurzających.
 
Przypomnijmy! W myśl obowiązujących przepisów kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wydaje w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.
 
Źródło: Lubuska Policja
 
 
Czytaj też: Cybinka: Pod wpływem alkoholu nie zapanował nad pojazdem. Przewoził trójkę dzieci