Iga Czekalska, 4-letnia Lubuszanka z Boczowa choruje na rdzeniowy zanik mięśni, SMA typu 1, najgorszą i najbardziej agresywną postać tej choroby, w której bez leczenia dzieci umierają. Choć zbiórka na najdroższy lek na świecie, który może ją uratować trwa już 18 miesięcy, pieniędzy wciąż jest za mało. Nadal wszystko jest możliwe. Już wielokrotnie w takich przypadkach udało się zebrać potrzebną na lek kwotę (9 mln zł) i uratować dziecko chore na SMA. Pomóżmy Idze, jej czas jest liczony w gramach, a zostało ich zaledwie 600. 

Bezsilne czekanie na cud, to chyba najgorsze, co może się przytrafić rodzicom chorego śmiertelnie dziecka. Zwłaszcza gdy w ich świadomości jest to, że istnieje lek, który może uzdrowić ich najukochańsze maleństwo, ale zdobycie go graniczy z cudem. Lek ten jest najdroższym z leków na świecie i kosztuje 9 mln zł.

 

Czasu jest coraz mniej i wydaje się, że wszystkie możliwości zostały wyczerpane, a do jego zakupu brakuje nadal ponad 6,5 mln zł. 

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

 

Rzesza ludzi z powiatu słubickiego, sulęcińskiego, a także całego województwa lubuskiego i Polski robi co może, aby informacja o Idze trafiła wszędzie, by znalazły się osoby, które mogą pomóc. Zbiórka jednak idzie bardzo opornie, a czasu pozostało niewiele. 

 

Stan Igi w ostatnim tygodniu znacznie się pogorszył. Została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym na OIOM w Zielonej Górze z podejrzeniem niewydolności oddechowej.  – SMA nie śpi, odbiera nam nasz największy skarb — piszą zrozpaczeni rodzice. 

 

Nadzieją na życie Igi jest szybkie nagłośnienie tematu. Tak, by informacja trafiła do wszystkich mediów, osób sławnych, polityków czy sportowców. Dlatego w imieniu rodziny, wszystkich, którzy walczą o życie Igi, prosimy o udostępnianie artykułów i postów dotyczących zbiórki i stanu zdrowia Igi. Czas tu gra ogromną i ostateczną rolę… 

 

LINK do zbiórki: OSTATNIA SZANSA❗️Iga Czekalska walczy ze śmiertelną chorobą – PILNIE potrzebny lek!

 

GRUPA – IGA I JEJ WALKA Z SMA

 

Czytaj też: Czas liczymy na kilogramy… Mała Iga Czekalska wciąż walczy z SMA!