W piątek ( 20 stycznia ) kompletnie pijany kierowca Mazdy spowodował, aż cztery zdarzenia drogowe. Gdy na prostym odcinku ulicy swą szarżę skończył na barierkach- dzięki wzorowej postawie świadków zostaje ujęty, a zaraz potem zatrzymany przez policjantów.

 

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach prawnych wynikających z jazdy pod wpływem alkoholu nadal policjanci uczestniczą w zdarzeniach, w których kompletnie pijani wsiadają za kółko, a żadne ostrzeżenia do nich nie docierają. Każdy kto wsiada za kierownicę po alkoholu jest śmiertelnym zagrożeniem w ruchu drogowym. Codziennie na lubuskich drogach policjanci eliminują dziesiątki kierowców „ na podwójnym gazie”.

 

Pomocni okazują się również świadkowie, jak w przypadku 51- letniego mieszkańca powiatu słubickiego, który oświadczył, że skończył mu się alkohol i postanowił podjechać do sklepu samochodem. Po drodze spowodował trzy zdarzenia drogowe z udziałem innych pojazdów po czym skończył jazdę na barierkach wzdłuż głównej drogi w Słubicach. Nienaganną postawą obywatelską wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy wyciągnęli kompletnie pijanego kierowcę i natychmiast przekazali w ręce przybyłych na miejsce policjantów ruchu drogowego.

 

Po przebadaniu mężczyzny policyjny alkomat wykazał 3, 5 promila alkoholu w organizmie, a w policyjnym systemie widniała informacja, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 

Policjanci apelują- nie bądźmy obojętni, reagujmy, informujmy policję, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, są to przeważnie sprawcy wielu tragicznych w skutkach kolizji i wypadków drogowych. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach