Słubiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pod nadzorem prokuratury rejonowej w Słubicach skierowali do sądu akt oskarżenia, dotyczący sprawy pobierania przez zakład pogrzebowy nieuzasadnionych opłat za organizację pogrzebów i nieprawidłowości związanych z przechowywaniem zwłok. Finalnie przedstawiono podejrzanym łącznie 1100 zarzutów karnych za powyższe przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Na poczet przyszłych kar i nawiązki dla pokrzywdzonych zabezpieczono milion złotych.

Sprawa została przedstawiona opinii publicznej w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas słubiccy policjanci wykryli oszustwa w zakładzie pogrzebowym. W toku prowadzonego postępowania przesłuchano licznych świadków, zebrano i szczegółowo przeanalizowano dokumentację związaną z organizacją pogrzebów. Po wnikliwej i skrupulatnej pracy policjantów zatrzymano dwie osoby. W wyniku przeprowadzonego postępowania zabezpieczono szereg dokumentacji, a ich analiza oraz inne czynności potwierdziły mechanizm działania zakładu. Ponadto w stosunku do podejrzanych zastosowano środki majątkowe w postaci zabezpieczenia miliona złotych na poczet przyszłych kar, w szczególności grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody na rzecz osób pokrzywdzonych. Finalnie przedstawiono podejrzanym 1100 zarzutów karnych za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Autor:

aspirant Agnieszka Kaczmarek    

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj także:

 • Miotacze rozbili bank z medalami
  Wczoraj w Słubicach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Słubic 2024, podczas których nasza drużyna zaprezentowała się rewelacyjnie, zdobywając liczne medale i ustanawiając nowe rekordy. Poniżej przedstawiamy wyniki naszych utalentowanych sportowców: Wyniki zawodników Trenerzy Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów za ich ciężką pracę i wspaniałe osiągnięcia. Nasza drużyna pokazała, że miotacze nie mają linii mety i
 • Remont Witosa? Spotkanie mieszkańców z władzami miasta
  W związku z nadchodzącą przebudową pierwszego odcinka ul. Witosa w Słubicach, burmistrzyni Marzena Słodownik zorganizowała spotkanie z mieszkańcami, aby omówić szczegóły inwestycji. Najważniejszą informacją przekazaną przez burmistrzynię była wiadomość, że nie będzie wycinki drzew! 15 maja na przyszłym placu budowy zebrało się wielu mieszkańców ul. Witosa, aby wysłuchać planów dotyczących remontu i wyrazić swoje opinie.
 • Rowerem przez Polskę: Niezwykła wyprawa Daniela Krawczyka i Tomasza Adamczyka
  W cztery dni pokonali na rowerach drogę z Opola do Zamościa, przemierzając 500 kilometrów przez cztery województwa: opolskie, śląskie, świętokrzyskie i lubelskie. Daniel Krawczyk i Tomasz Adamczyk nie tylko walczyli z trudami drogi, ale- co najważniejsze- zjednoczyli na trasie ludzi w jednym, mądrym celu — pomocy 4-letniemu Michałowi Bieniowi, chłopcu ze Słubic, który jest ofiarą
 • Górzycki Klub Tenisowy Smecz z kolejnymi dofinansowaniami
  Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał kolejne dofinansowania na realizację zadań statutowych z zakresu rozwoju tenisa. Tym razem GKT Smecz otrzymał wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach realizacji zadań publicznych. Cztery z czterech złożonych wniosków pozytywnie przeszły oceny i otrzymały wsparcie finansowe. Trzy projekty dofinansowane zostaną z obszaru „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.Pierwsze wsparcie
 • Złoty medal dla szczypiornistek SP 1 Słubice w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży
  W dniu 9 maja 2024 roku w Słubicach odbył się finałowy turniej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt, w kategorii DZIECI (12-13 lat). Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół: SP 1 Słubice, SP Lubrza, SP Lipinki Łużyckie oraz SP Przewóz. Szczypiornistki SP 1 Słubice, po zwycięstwach we wszystkich wcześniejszych etapach eliminacyjnych, pokazały swoją