Dominika Podhajecka wywalczyła kolejne cenne punkty do rankingu International Tennis Federation Juniors w ramach Word Tennis Tour i w najnowszym rankingu najprawdopodobniej zamelduje się w TOP200 ITF Juniors.

Lubuszanka świetnie zagrała w wysokiej rangi turnieju ITF J300 (pierwszej kategorii) na obiekcie Narodowego Centrum Tenisowego ITF Thailand Tennis Championships, zlokalizowanym w Nonthaburi – w bezpośrednim sąsiedztwie Bangkoku. Dominika ze względu na wypracowany ranking nie musiała rozgrywać eliminacji i zaczęła rywalizację w głównej drabince, w której znalazło się aż 11 juniorek z pierwszej 100-ki świata.

W pierwszej rundzie singla na drodze zawodniczki GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki stanęła będąca w świetnej formie Włoszka Viola Turini (224 ITF Juniors), która w tym roku rozegrała 3 turnieje ITF J100, osiągając w singlu 2 półfinały (Wolfsberg – Niemcy i Antalya – Turcja) oraz zdobyła tytuł w Manacor (Hiszpania). Nieco spięta Dominika przegrała pierwszego seta i toczyła zacięty bój do stanu 6:6 w drugiej partii. W tie breaku przejęła jednak inicjatywę, pewnie wygrywając go do 1-go. W trzeciej decydującej odsłonie szesnastolatka kontynuowała swój dobry, ofensywny tenis zwyciężając swoją starszą rywalkę do 2 (3:6, 7:6 (1), 6:2).

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

W drugiej rundzie zawodów Dominika musiała zmierzyć się z notowaną już na 47 pozycji ITF Juniors Australijką Lily Taylor, która w swoim sportowym cv ma już… pokonanie Czeszki Lucie Havlickovej (nr 1 na świecie). Domi wygrała pierwszego seta 6:4 i była bliska zwycięstwa. Rywalka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tym niezwykle długim i wyczerpującym meczu dopiero przy stanie 5:5 w drugiej partii. Ostatecznie Dominika uległa Australijce 6:4, 5:7, 3:6.

W grze podwójnej lubuszance partnerowała Francuzka Margot Phanthala. W pierwszej rundzie polsko-francuski duet nie dał szans (6:1,6:0) parze Pitchaya IsaroYosita Sriporn (Tajlandia).

Już w drugiej rundzie „nasze” tenisistki musiały się zmierzyć z jednymi z faworytek, parą rozstawioną z nr 2 Melisa Ercan (Turcja) – Zara Larke (Australia). Wystarczy powiedzieć, że Turczynka to 31 juniorska rakieta świata, a Australijka była już notowana na 91 pozycji ITF Juniors. Dominika i Margot dzielnie walczyły ale po bardzo zaciętym meczu – 5:7, 6:7 (4) musiały uznać wyższość starszych rywalek.

Dominika przebywa w południowo-wschodniej Azji pod opieką trenera Krzysztofa Puny wraz Teamem Kozerki.

Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadań statutowych z zakresu rozwoju tenisa. Przedmiotowe wsparcie GKT Smecz otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach tzw. Małego grantu na „Udział zawodniczki GKT Smecz Górzyca w turniejach International Tennis Federation Juniors”.

Za okazane wsparcie w imieniu zawodniczki i klubu GKT Smecz Górzyca serdecznie dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego.

Dziękujemy bardzo również za zaufanie Polskiemu Związkowi Tenisowemu (PZT TEAM), a także wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., PHU Jamniuk, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

Autor :

Daniel Podhajecki

Czytaj także :