Polsko-niemiecki festiwal sztuki ART | an der Grenze | na granicy otworzy swoje wystawy we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach od 21 kwietnia do 05 maja 2023 roku. I to już 11 raz z rzędu! Wystawiamy w Bibliotece Miejskiej w Słubicach oraz we Frankfurcie przy Kleine Oderstraße 9 i w Kukuryku!.

Częścią wystawy w tym roku będzie 10 twórców obejmujących gatunki sztuki: malarstwo, fotografia, poezja, instalacja, wideo i sztuka konceptualna. Wystawcy będą prezentowani od połowy marca na kanałach social media i stronie internetowej festiwalu:

www.facebook.com/ARTanderGrenz | www.instagram.com/art.an.der.grenze | www.artandergrenze.wordpress.com

Również w tym roku wystawie towarzyszyć będzie bogaty program towarzyszący. Również tutaj w centrum uwagi znajduje się sztuka: program ma inspirować, tworzyć platformę wymiany i spotkań oraz motywować do samodzielnej twórczości w ramach warsztatów artystycznych. Program będzie dostępny od kwietnia na stronie internetowej i w kanałach social media. 

Festiwal, organizowany na zasadzie wolontariatu od 2013 roku, stanowi szczególną platformę dla artystów, niezależnie od ich doświadczenia i kierunku artystycznego, do zaprezentowania się publiczności z dwumiasta Frankfurt nad Odrą – Słubice i nie tylko. W centrum uwagi znajdują się możliwości wymiany pomiędzy uczestniczącymi twórcami oraz ze społeczeństwem miasta. ART | an der Grenze | na granicy jest organizowany na zasadzie wolontariatu przez studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i mieszkańców miasta partnerskiego Frankfurt (Oder)-Słubice.

Autor:

ART | an der Grenze | na granicy Kunstfestival | festiwal sztuki | arts festival

Czytaj także :

 • Czy doszło do molestowania uczennicy przez wychowawcę w Ośnie Lubuskim? Sprawę bada prokurator
  W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii miało dojść do molestowania uczennicy przez jej wychowawcę. Ten miał się jej  narzucać, wysyłać sprośne wiadomości, zachowywać się w sposób nachalny o podtekście seksualnym. Sprawę bada Rzecznik Praw Dziecka i sulęcińska prokuratura. – Prokuratura nadzoruje czynności w sprawie składania małoletniej propozycji obcowania płciowego – mówi nam rzecznik prasowy prokuratury w Gorzowie Wlkp, prokurator Łukasz Gospodarek. – W tej chwili prowadzone są czynności. Na razie nie ma nikt postawionych zarzutów, natomiast ze względu na delikatny i obyczajowy charakter tej sprawy, nie udzielamy bliższych informacji. Oczywiście jak postępowanie się skończy, przekażemy państwu wyniki dochodzenia – dodaje rzecznik. Sprawa
 • Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w słubickiej bibliotece
  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim – popularnym twórcą powieści kryminalnych i obyczajowych. Autor, który zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, od tamtej pory zdobył serca czytelników i krytyków, a jego prace były wielokrotnie nominowane i nagradzane w prestiżowych konkursach literackich. W 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” została przeniesiona na deski teatru, co tylko potwierdza talent i popularność Rogozińskiego. Na swoim koncie literackim ma już 32 wydane powieści, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i wywołują uśmiech na twarzach czytelników. Zapraszamy wszystkich
 • Miotacze rozbili bank z medalami
  Wczoraj w Słubicach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Słubic 2024, podczas których nasza drużyna zaprezentowała się rewelacyjnie, zdobywając liczne medale i ustanawiając nowe rekordy. Poniżej przedstawiamy wyniki naszych utalentowanych sportowców: Wyniki zawodników Trenerzy Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów za ich ciężką pracę i wspaniałe osiągnięcia. Nasza drużyna pokazała, że miotacze nie mają linii mety i potrafią sięgać po najwyższe laury. Brawo drużyna!
 • Remont Witosa? Spotkanie mieszkańców z władzami miasta
  W związku z nadchodzącą przebudową pierwszego odcinka ul. Witosa w Słubicach, burmistrzyni Marzena Słodownik zorganizowała spotkanie z mieszkańcami, aby omówić szczegóły inwestycji. Najważniejszą informacją przekazaną przez burmistrzynię była wiadomość, że nie będzie wycinki drzew! 15 maja na przyszłym placu budowy zebrało się wielu mieszkańców ul. Witosa, aby wysłuchać planów dotyczących remontu i wyrazić swoje opinie. Głównym zmartwieniem mieszkańców była wcześniejsza informacja o konieczności wycinki drzew w związku z przebudową drogi i chodników, co wzbudziło wiele kontrowersji. Nowe władze gminy, burmistrzyni Marzena Słodownik i jej zastępca Tomasz Stefański, od samego początku byli przeciwni wycince drzew. Jednym z ich pierwszych działań po
 • Rowerem przez Polskę: Niezwykła wyprawa Daniela Krawczyka i Tomasza Adamczyka
  W cztery dni pokonali na rowerach drogę z Opola do Zamościa, przemierzając 500 kilometrów przez cztery województwa: opolskie, śląskie, świętokrzyskie i lubelskie. Daniel Krawczyk i Tomasz Adamczyk nie tylko walczyli z trudami drogi, ale- co najważniejsze- zjednoczyli na trasie ludzi w jednym, mądrym celu — pomocy 4-letniemu Michałowi Bieniowi, chłopcu ze Słubic, który jest ofiarą strasznej choroby Dystrofii mięśniowej Duchenn’a.  – Podczas wyprawy działy się rzeczy niesamowite. Szczekały psy, muczały krowy, biegały koty, a ludziom szkliły się oczy, gdy słyszeli, w jakim celu ta wyprawa — wspomina Daniel. – Spotykani ludzie nie byli obojętni na los Michała. Michał cierpi na