Dzisiaj około godziny 8 podczas próby zatrzymania zielonego Volkswagena Passata omal nie doszło do potrącenia policjanta, który w ostatniej chwili odskoczył. Podczas pościgu kierowca skręcił w okolicach Nowych Biskupic w drogę gruntową, zatoczył koło, zahaczył o radiowóz i jechał na czołówkę. Doszło do zderzenia z radiowozem. Padły strzały ostrzegacze, mimo to kierowca uciekł.

Trwają intensywne poszukiwania. Dołączyły oddziały prewencji z Gorzowa Wlkp, które wspierają słubickich policjantów. Pomaga też policja niemiecka, Ustawione są w całym terenie blokady posterunkowe.

– Trwają bardzo intensywne poszukiwania. Kierowca swoimi poczynaniami jeszcze bardziej pogrąża swój status. Dochodzi ucieczka, próba potrącenia policjanta i uszkodzenia mienia. Odnalezienie go to tylko kwestia czasu. Skierowane na akcje siły policyjne są bardzo duże – mówi nam rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji podinspektor Marcin Maludy.  

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW


24.03.2023

Jak informowaliśmy wczoraj po południu słubiccy policjanci zatrzymali do sprawy pościgu 27-latka. Dzięki temu możliwe było dotarcie do 29-latka z Lubniewic, odpowiedzialnego za ucieczkę przed policyjną kontrolą.

Zatrzymanie miało miejsce w Kostrzynie po godzinie 2.00 w nocy. Posiadał on przy sobie narkotyki. Został przewieziony do policyjnego aresztu w słubickiej jednostki. Obecnie z jego udziałem trwają czynności procesowe pod nadzorem prokuratury – poinformował nas dzisiaj rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji Marcin Maludy.

 

Aktualizacja:

23.03.2023

– Policja dotarła do porzuconego passata w okolicach Radówka. Trwają poszukiwania kierowcy.


– Zatrzymano mieszkańca powiatu sulęcińskiego. Trwają czynności policyjne z podejrzanym o popełnienie szeregu przestępstw mężczyzną.

 


Czytaj też: Cybinka: Pijany nie zatrzymał się do kontroli i omal nie potrącił policjanta. Żeby było tego mało posiadał narkotyki.