W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach, 23 marca 2023 r. odbyło się spotkanie autorskie z korespondentką wojenną i dziennikarką – Anną Wojtachą. Dyskusję moderowała Elżbieta Samsel-Czerniawska – dziennikarka redakcji informacji Radia Zachód.

 

Tematem przewodnim spotkania były liczne historie autorki z podróży ze stref objętych konfliktami zbrojnymi, a uczestnicy spotkania mieli okazję poznać kulisy z życia korespondenta wojennego. Co powinno znaleźć się w plecaku osoby wyruszającej na wojnę, jak postrzega się kobietę – dziennikarkę wojenną? Zgromadzone osoby były szczególnie zainteresowane, jakie trudności czekają na podróżniczkę po powrocie z przepełnionych adrenaliną wyjazdów, do „nudnej”, polskiej rzeczywistości.

 

Dziękujemy uczestnikom za obecność na spotkaniu, a autorce za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Cieszymy się, że mieliśmy szansę poznać osobę z tak silnym poczuciem misji społecznej, gotową poświęcić swoje życie w imię sprawiedliwości względem ofiar wojennych.

 

Zespół BPMiG w Słubicach