fotoram.io
fot. archiwum rodzinne

Mieszkańcy są już  zmęczeni i zirytowani trwającym remontem ul. Kopernika w Słubicach. Zwracają uwagę na złą koordynację prac. Do tego dochodzą spekulacje, że prace mogą zostać przerwane. Władze miasta proszą o cierpliwość: Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z planem. 

 

Eurokop nie skończył jednego odcinka, a zaczął dalsze prace na skrzyżowaniu Kopernika i Chopina. Podobno brak materiału od gminy żeby mogli zakończyć prace zatoki na auta. Od stycznia mamy rozwalona drogę, każdy rozkłada ręce i nikt nie czuje się winny – taką wiadomość dostaliśmy od Czytelniczki

 

Sprawdziliśmy u źródła, jak wygląda sprawa. 

 

– Prosimy mieszkańców o chwilę cierpliwości, ponieważ prace na tym odcinku nie zostały jeszcze zakończone. Będzie jeszcze kładziona jedna warstwa asfaltu, budowane są wjazdy. Wykonawca jednocześnie prowadzi już prace na odcinku w okolicach skrzyżowania drogi przy ul. Kopernika i Chopina. Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z planem – tłumaczy rzeczniczka magistratu Beata Bielecka.

 

Przypomnijmy  jeszcze informacje, które gmina umieściła 15 marca na swojej stronie FB

Przebudowa ul. Kopernika wkracza w nowy etap.

Dziś wykonawca rozpoczął prace na kolejnym odcinku robót związanych z przebudową ul. Kopernika w Słubicach.


– W związku z tym zamknięty zostanie odcinek skrzyżowania ul. Kopernika z ul. Chopina. W tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie z doświetlonymi przejściami dla pieszych, poprawiające bezpieczeństwo na drodze. W związku z zamknięciem skrzyżowania pojawią się utrudnienia w ruchu na tym odcinku robót.


– Ruch samochodów będzie kierowany drogami objazdowymi dlatego prosimy o uważną jazdę.


– Wykonawca zapowiada też, że prace prowadzone będą odcinkami, tak by jedną stroną można było dojść do okolicznych budynków.


 – Dojazd do przedszkola samorządowego „Jarzębinka” dostępny będzie od strony ul. Wawrzyniaka.


– Zapewniony będzie także dojazd samochodów z towarem do targowiska miejskiego przy ul. Kopernika.


– Dojazd do ul. Wałowej zostanie otwarty od ul. Nadodrzańskiej.


Wykonawca deklaruje, że ten etap prac potrwa ok. miesiąca. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.