Dnia 21 kwietnia br., po obu stronach mostu, rozpoczął się 11. Festiwal Sztuki ART/an der Grenze/ na granicy. Festiwal organizowany jest na zasadzie wolontariatu i oferuje niezależnym artystom platformę do promocji oraz zaprezentowania swoich prac publiczności z miast partnerskich Frankfurt (Oder) i Słubice.

 

W inauguracyjnym dniu Festiwalu, w słubickiej bibliotece miejskiej odbył się wernisaż prac artystów polskich i niemieckich, w którym licznie uczestniczyli zaproszeni goście, artyści i miłośnicy sztuki pogranicza słubicko-frankfurckiego. Wystawy prac można podziwiać do 5 maja.

 

W ramach Festiwalu organizowane są również różnorodne warsztaty artystyczne (wymagane są wcześniejsze zapisy drogą mailową: art.an.der.grenze@gmail.com), z czego dwa spotkania zaplanowane zostały w słubickiej bibliotece.

 

Pierwsze z nich, warsztaty  fotograficzne „Phototelling”, prowadzone przez artystę Michała Żaka, odbyły się w sobotnie popołudnie (21 kwietnia). Uczestnicy spotkania stworzyli krótkie historie na podstawie wykonanych przez siebie zdjęć, które pozwoliły wszystkim na uwolnienie własnej artystycznej siły kreatywności.

 

Drugie spotkanie ze sztuką, tym razem skierowane do dzieci w wieku 8-11 lat, odbędzie się 29 maja (sobota) w godzinach 14:00 – 17:00, poprowadzone zostanie przez Zofię Włodkowską-Mosza, najmłodszą artystkę tegorocznego Festiwalu. Czas warsztatów wypełniony będzie wspólnym tworzeniem fantastycznych ilustracji.

 

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową Festiwalu Sztuki ART/an der Grenze/na granicy, gdzie znajduje się pełny program Festiwalu oraz do ulotek dostępnych

w słubickiej bibliotece.

Zespół BPMiG w Słubicach