Mieszkaniec powiatu słubickiego Daniel Krawczyk zdecydował się na kolejny rowerowy wyjazd, tym razem dla chłopca Boryska Kamińskiego z Nowin Wielkich.  Borysek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz autyzm. Daniel postanowił mu pomóc i zajął się organizacją zbiórki funduszy na leczenie chłopca. A robi to nie pierwszy raz. Akcję, w której pan Daniel pokonuje kilometr za złotówki organizował już na rzecz Józefinki Chomicz i Igi Czekalskiej.  

 

Celem akcji „Kręcimy dla Boryska” jest zebranie jak największej ilości pieniędzy, dzięki czemu Borysek będzie mógł otrzymać kompleksową pomoc medyczną. Trasa, którą ma przed sobą Daniel, nie należy do łatwych. W ciągu 4 dni przejedzie aż 440 km, z Miedzyzdrojów do Elbląga. Z każdym kilometrem rośnie też ilość pieniędzy zebranych na leczenie chłopca. Warto podkreślić, że każdy może pomóc, wpłacając dowolną kwotę lub zamieniając kilometry na złotówki. Akcja rozpoczyna się już 18 maja, a skończy 21 maja. Współorganizatorem akcji jest Iza Iwańska.

 

Więcej o Borysku w linku: 6-letni chłopiec, który zna smak tylko 3 pokarmów… Nierówna walka o zdrowie Boryska – pomocy!

 

Daniel pokazuje, że każdy z nas ma możliwość pomóc innym, nie tylko finansowo, ale także swoim zaangażowaniem i chęcią działania. Liczy się każde dobre słowo i każda pomocna dłoń. Jednocześnie zachęcamy do włączenia się w pomoc. Dzięki temu, że każdy z nas może wnieść cegiełkę, możemy sprawić, że życie chorych dzieci stanie się trochę lepsze. Ludzkie serce jest naprawdę wielkie, dlatego dobrze jest mobilizować się w takich inicjatywach i dawać nadzieję innym. Wierzymy, że historia Daniela i Boryska będzie po raz kolejny inspiracją dla wielu, a ich przykład pokaże, jak ważna jest pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Na dowód tego, Daniel  przytacza słowa Biskupa Piotra Jareckiego :  „Nawet jedna płonąca świeca może zapalić tysiące i miliony zgaszonych. A tysiące i miliony zgaszonych świec nie jest w stanie zapalić nawet jednej” . 

Do akcji mogą przyłączyć się rowerzyści z całej Polski, to znacznie zwiększy szanse na większą zbiórkę. 

Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Słubice Mariusz Olejniczak, Patronat Medialny portal IloveSlubice – Całym Sercem dla Powiatu.

Wpłacać możemy dowolną kwotę na skarbonkę dedykowana akcji www.siepomaga.pl/krecimy-dla-Borysa. 

Link do wydarzenia Kręcimy dla Borysa na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1074344720620791

Czytaj też: W 30 dni rowerem dookoła Polski? Taki ma plan Daniel Krawczyk z Cybinki

 

 • Zacięta rywalizacja między drużynami OSP i MDP w Grzmiącej(foto)
  23 września 2023 r. na boisku sportowym w Grzmiącej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Na udział w zawodach zdecydowały się cztery drużyny męskie i trzy kobiece. Zmierzyły się one w dwóch konkurencjach: sztafecie sportowej i ćwiczeniu bojowym. Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta. Ostatecznie jednak startujące jednostki zakończyły zawody w następującej klasyfikacji: Drużyna kobieca:I miejsce – … Czytaj więcej.
 • Rzepiński dzień Seniora
  Już 2 października 2023 roku odbędzie się”I Rzepiński Dzień Seniora” pod patronatem Burmistrza Rzepina Sławomira Dudzisa. Uroczystości organizowane przez KLUB Senior+ w Rzepinie odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie, a rozpoczną się o godzinie 10.30! W planie obchodów: Dodatkowo w czasie występów na stoisku sanepidu będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych. Dla uczestników … Czytaj więcej.
 • Kontrole ciężarówek przewożących towary niebezpieczne (ADR)
  17 pojazdów przewożących towary niebezpieczne (ADR) skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Do trzech transportów kontrolujący mieli zastrzeżenia. Kierowcy nie mieli wymaganych gaśnic i prawidłowo sporządzonego dokumentu przewozowego. W środę (20 września 2023 r.), na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole ciężarówek przewożących towary niebezpieczne. Kontrolujący sprawdzili 17 … Czytaj więcej.
 • Konkurs Fundacji im. Karla Dedeciusa przy Uniwersytecie Europejskim Viadrina na najlepsze tłumaczenie wiersza Wisławy Szymborskiej
  Z okazji dziesięciolecia istnienia Fundacja im. Karla Dedeciusa przy Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą ogłasza konkurs na najlepsze tłumaczenie na język niemiecki wiersza pt. „Śmiech” Wisławy Szymborskiej. Konkurs skierowany jest do miłośniczek i miłośników poezji, którzy chcą spróbować swoich sił w przekładzie literackim z języka polskiego na niemiecki. W konkursie mogą wziąć udział osoby … Czytaj więcej.
 • Policjanci spełnili marzenie 4-letniej słubiczanki Wiktorii Waszak
  Wiktoria to dzielna dziewczynka, ma dopiero 4-latka, a już od około 1,5 roku zmaga się z ciężką chorobą, którą jest guz mózgu. Już za kilka dni czeka ją druga operacja. Jednym z marzeń dziewczynki było, zwiedzić Komendę Policji, zobaczyć prawdziwą odznakę policyjną, radiowozy, a nawet… kajdanki. Spełniliśmy to marzenie – Wiktoria zagościła w słubickiej komendzie … Czytaj więcej.