„Mała Jedynka” wróciła z finału krajowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dźwirzynie z pucharem za piąte miejsce. To największy sukces Słubic w tych rozgrywkach w historii słubickiej piłki ręcznej.

 

 

Czterodniowy turniej rozpoczął się w czwartek 18.05.2023 i był bardzo wyczerpujący. W turnieju wzięło udział 14 najlepszych zespołów z poszczególnych województw, które do niedzieli 21.05.2023 rywalizowały o medale mistrzostw Polski w kategorii DZIECI (rocznik 2010/2011) Grupa A Grupa B Grupa C Szczecin (zachodniopomorskie) Grodków (opolskie) Piaseczno (mazowieckie) Lublin (lubelskie) Banino (pomorskie) Łódź  łódzkie) Konin (wielkopolskie) Legnica (dolnośląskie) Pruchnik (podkarpackie) Kraków (małopolskie) Brodnica (kujawsko -pomorskie) Kwidzyn (pomorskie) Rusiec (mazowieckie) Słubice (lubuskie) 4 województwa: śląskie, warmińsko- mazurskie, świętokrzyskie i podlaskie zrezygnowały z udziału. W ich miejsce „dziką kartę” otrzymał Kwidzyn z województwa pomorskiego.

Mistrzem Polski zostały szczypiornistki z Banina, które w meczu o złoty medal pokonały Kwidzyn. Brązowy medal wywalczyło Piaseczno, które wygrały z Koninem. Nasza MAŁA JEDYNKA w meczu o piąte miejsce zwyciężyła po bardzo dramatycznym pojedynku w rzutach karnych UKS RUSIEC z Mazowsza. W fazie grupowej JEDYNKA zagrała wyśmienicie.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

 

W pierwszym meczu odniosła zwycięstwo nad mistrzem woj. opolskiego Grodkowem 21:13. W drugim meczu wyższość Słubic musiała uznać najlepsza na Dolnym Śląsku utytułowana Legnica ( 15:14 dla JEDYNKI). W trzecim meczu doszło do pojedynku z przyszłym mistrzem Polski UKS Banino. Po bardzo wyrównanym i dramatycznym meczu Słubice przegrały 12:15. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej JEDYNKA pokonała również utytułowaną Brodnicę ( I liga kobiet) aż 16:6 i z drugiego miejsca awansowała do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale w walce o wejście do strefy medalowej nasze szczypiornistki trafiły na Kwidzyn (PGNiG Superliga mężczyzn i I liga kobiet) i niestety musiały uznać wyższość dziewcząt z Kwidzyna. Szkoda, bo była duża szansa na historyczny medal. Pozostało walczyć o 5 miejsce. W pojedynku barażowym trafiliśmy ponownie na mistrza kujawsko-pomorskiego Brodnicę. 12:6 dla Słubic i gramy o piąte miejsce w Polsce z 2 drużyną z województwa mazowieckiego UKS Rusiec, który w barażu wyeliminował w rzutach karnych Kusego Kraków. Mecz był bardzo dramatyczny. Bohaterką meczu została Aleksandra Bejenka. Na 15 sekund przed końcem meczu JEDYNKA przegrywała 1 bramką. Tuż przed końcową syreną Ola wyrównała stan meczu na 15:15. W rzutach karnych wygrały Słubice i mamy 5 miejsce w Polsce.

Nina Żmuda otrzymała wyróżnienie najlepszej prawoskrzydłowej i została wybrana do siódemki Mistrzostw Polski. BRAWO! BRAWO MY! MAŁA JEDYNKA Bramkarki: Zuzanna Paszkiewicz, Paulina Czarnecka Oliwia Żarnowska, Aleksandra Bejenka, Lena Kowalska, Laura Jaworska, Malwina Małachowska, Nina Żmuda, Sandra Zmaczyńska, Gabriela Kukiel, Valeriia Denisova, Magdalena Lenarczyk, Sara Głos, Bianka Fornalczyk Trener: Jerzy Grabowski Drużyna bardzo dziękuje fundacji ZIELONA DOLINA ODRY I WARTY za wsparcie, które umożliwiło udział w turnieju w Dźwirzynie!!!

 

źródło: Jerzy Grabowski, trener w SP nr 1

 

Czytaj też: Disco Dance w Górzycy. Co to była za impreza!