„W Ośnie pobili bardzo spokojnego, dobrego i uczynnego człowieka. Niestety obrażenia głowy były tak duże, że zmarł – poinformowała nas mieszkanka Ośna Lub. Prokurator: „Są badane dwie wersje”. 

 

Znałam go. Dobry i spokojny człowiek. Zawsze grzeczny… Troszkę samotnik, nad wodą łapał ryby. Szkoda go… – mówi mieszkanka Ośna. – Ponoć są zarzuty i aresztowano winnych – dodaje. 

Mieszkańcy Ośna są poruszeni. W komentarzach z informacją o śmierci mężczyzny wyrażają swoje ubolewanie i złość. Oto kilka z nich: „Nigdy nikomu krzywdy nie zrobił… bardzo spokojny i grzeczny chłopak, mam nadzieję, że znajdą jego oprawców. Jest mi przykro z całego serca”, „Karma nie zapomina adresu. To nie oprawcy, to bestie!”, „po prostu go zabili”, „Brak słów, nawet nie wiem, co powiedzieć, spokojny chłopak… przykre”. 

 

Jak się okazuje informacje te, nie są do końca spójne z tym, co ma do powiedzenia prokuratura. Sprawę prowadzi prokuratura w Sulęcinie.

 

– 13 maja znaleziono człowieka z obrażeniami. Przewieziono go do szpitala w Sulęcinie, skąd przetransportowany został do szpitala w Gorzowie Wlkp. Pomimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł trzy dni później – mówi rzecznik prasowy prokurator Łukasz Gospodarek. 

 

24 maja została przeprowadzona sekcja zwłok, niestety prokuratura nie podaje jej wyników do wiadomości publicznej.  Wciąż trwa postępowanie w tej sprawie.

 

– Przyjmujemy dwie wersje. Pierwsza to taka, że mężczyzna uległ wypadkowi. Nie mówimy o wypadku komunikacyjnym. Mógł się przewrócić, w wyniku czego powstały obrażenia. W drugiej wersji przyjmujemy, że udział brały osoby trzecie. Nie ma na razie podejrzanych i nie postawiono nikomu zarzutów – mówi prokurator Ł. Gospodarek. 

 

Czytaj też: Tylko proste ludzkie ameby robią kupę tam, gdzie jedzą i się bawią! – felieton poruszonego mieszkańca Słubic

 

 • Zacięta rywalizacja między drużynami OSP i MDP w Grzmiącej(foto)
  23 września 2023 r. na boisku sportowym w Grzmiącej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Na udział w zawodach zdecydowały się cztery drużyny męskie i trzy kobiece. Zmierzyły się one w dwóch konkurencjach: sztafecie sportowej i ćwiczeniu bojowym. Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta. Ostatecznie jednak startujące jednostki zakończyły zawody w następującej klasyfikacji: Drużyna kobieca:I miejsce – … Czytaj więcej.
 • Rzepiński dzień Seniora
  Już 2 października 2023 roku odbędzie się”I Rzepiński Dzień Seniora” pod patronatem Burmistrza Rzepina Sławomira Dudzisa. Uroczystości organizowane przez KLUB Senior+ w Rzepinie odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie, a rozpoczną się o godzinie 10.30! W planie obchodów: Dodatkowo w czasie występów na stoisku sanepidu będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych. Dla uczestników … Czytaj więcej.
 • Kontrole ciężarówek przewożących towary niebezpieczne (ADR)
  17 pojazdów przewożących towary niebezpieczne (ADR) skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Do trzech transportów kontrolujący mieli zastrzeżenia. Kierowcy nie mieli wymaganych gaśnic i prawidłowo sporządzonego dokumentu przewozowego. W środę (20 września 2023 r.), na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole ciężarówek przewożących towary niebezpieczne. Kontrolujący sprawdzili 17 … Czytaj więcej.
 • Konkurs Fundacji im. Karla Dedeciusa przy Uniwersytecie Europejskim Viadrina na najlepsze tłumaczenie wiersza Wisławy Szymborskiej
  Z okazji dziesięciolecia istnienia Fundacja im. Karla Dedeciusa przy Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą ogłasza konkurs na najlepsze tłumaczenie na język niemiecki wiersza pt. „Śmiech” Wisławy Szymborskiej. Konkurs skierowany jest do miłośniczek i miłośników poezji, którzy chcą spróbować swoich sił w przekładzie literackim z języka polskiego na niemiecki. W konkursie mogą wziąć udział osoby … Czytaj więcej.
 • Policjanci spełnili marzenie 4-letniej słubiczanki Wiktorii Waszak
  Wiktoria to dzielna dziewczynka, ma dopiero 4-latka, a już od około 1,5 roku zmaga się z ciężką chorobą, którą jest guz mózgu. Już za kilka dni czeka ją druga operacja. Jednym z marzeń dziewczynki było, zwiedzić Komendę Policji, zobaczyć prawdziwą odznakę policyjną, radiowozy, a nawet… kajdanki. Spełniliśmy to marzenie – Wiktoria zagościła w słubickiej komendzie … Czytaj więcej.