Tak powstawał tajemniczy ogród. Fot. Promet Kids

Jeśli sądzicie, że dobrze znacie już teren piknikowy Fundacji i Przedszkola Promet Kids oraz Uśmiechniętej Planety, to ten dzień z pewnością Was zaskoczy. Takiego miejsca w naszym powiecie bowiem jeszcze nie było. Warto zaplanować swój czas i przyjść w najbliższą sobotę na bezpłatne, dostępne dosłownie dla każdego, otwarcie ogrodu społecznego w Kunowicach. Lokalny ekozakątek ucieszy wszystkich wielbicieli relaksu, natury i roślinności. Zatem? Zapraszamy do tajemniczego ogrodu. Poznajcie szczegóły!

Już w najbliższą sobotę, 10 czerwca od godziny 16 do 20 w Kunowicach, na terenie zewnętrznym Rodzinnego Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta odbędzie się otwarcie zrealizowanego dzięki dofinansowaniu Fundacji Orlen ogrodu społecznego „Kunowicki ekozakątek”. Owocowe drzewka, ozdobne krzewy, smaczne warzywa – to wszystko będzie teraz dostępne dla mieszkańców dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Spotkanie rozpocznie zabawa na świeżym powietrzu, wszyscy chętni zostaną zaproszeni do punktu eko, w którym z rzeczy pozornie bezużytecznych wykonają pomysłowe i praktyczne przedmioty codziennego użytku. Chwilę później rozpocznie się ekozakątkowa loteriada – gratka dla fanów emocji i konkursów. Tutaj każdy będzie miał szanse wygrania gadżetów i niespodzianek.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Po godzinie 18.00 rozpocznie się seans kina plenerowego. Uczestnicy przeniosą się w zabawny lecz pouczający świat Minionków. Całość oczywiście wśród roślin, natury i na wygodnych leżakach. Dla przybyłych gości zaplanowany jest także poczęstunek – pyszne grillowane kiełbaski.

Poza wieloma bezpłatnymi przyjemnościami, dostępne będą także atrakcje dodatkowe – strefa dmuchańców, wata cukrowa, lody oraz popcorn. Brzmi jak świetny plan? I właśnie taki jest! Warto więc tę sobotę zaplanować rodzinnie i smacznie. W ogrodzie pełnym relaksu, odpoczynku i czasu spędzonego wspólnie, bez codziennego pośpiechu…

Kunowicki Ekozakątek, sobota 10 czerwca, godziny 16:00 – 20:00

Czytaj też: Letnia przygoda z Promet Kids – ruszają zapisy na półkolonie!