W dniu 17 czerwca br. na terenie SOSIR odbył się niezwykły turniej – Puchar Polski w palanta. Po ciężkich 10-godzinnych rozgrywkach zwycięzcą turnieju została drużyna Klubu Gry w Palanta „PSPal Trójmiasto”, natomiast gospodarze Stowarzyszenie Palantowe KAMPA Słubice uplasowało się na miejscu drugim. Wynik meczu finałowego 16:14. 

Imprezę otworzył burmistrz Mariusz Olejniczak, który symbolicznie rozpoczął zawody pierwszym odbiciem. W ramach turnieju wzięły udział  drużyny z całej Polski, a m.in. Kampa ze Słubic oraz zespoły reprezentujące Knurowo, Warszawę i Trójmiasto. Wszyscy uczestnicy walczyli o prymat w tej niezwykle emocjonującej i widowiskowej grze.

Na początek, przed właściwym turniejem rozegrano mecz pokazowy Kampa Kids. Była to okazja dla najmłodszych adeptów palanta, aby zaprezentować swoje umiejętności na boisku.

Ostatecznie to drużyna Klubu Gry w Palanta „PSPal Trójmiasto” okazała się triumfatorem Pucharu Polski w palanta. Ich styl gry oraz umiejętność wspólnego działania przyniosły im sukces. Tuż za Trójmiastem znalazł się gospodarz turnieju  Stowarzyszenie Palantowe „KAMPA Słubice”. Jednak wszyscy uczestnicy turnieju mogli pochwalić się wspaniałymi występami i pięknymi momentami, które na długo pozostaną w ich pamięci. Brąz zgarnęła drużyna „PSPal Warszawa”. 

Palancistką turnieju została Paulina Tomczyk (Kampa), jej męskim odpowiednikiem, czyli został Kacper Lewalski (Trójmiasto). Najlepsze zagranie turnieju wywalczył Łukasz Szymborski (Warszawa). 

Puchar Polski w palanta, rozpoczynając swoją przygodę pierwszym odbiciem burmistrza  Olejniczaka, z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach. To znakomita okazja dla miłośników palanta, aby spotkać się i pielęgnować sportową pasję. 

Poniżej przedstawiamy dwie galerię zdjęć. pierwsza wykonana przez naszego fotoreportera Michała, druga zaś jest autorstwa Grzegorza Łopusiewicza z GoDrone FSL. Są to zdjęcia, wykonane z drona, które pokazują Puchar Polski w palanta z zupełnie innej perspektywy. Dzięki temu możemy podziwiać piękno boiska oraz dynamiczność i intensywność rozgrywki.