Wczoraj, 24 czerwca, na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym w Górzycy odbył się niezwykle emocjonujący Mecz Gwiazd A klasy. To od pięciu lat jedno z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w regionie, które przyciąga kibiców z całej okolicy.

Uroczystego otwarcia Meczu Gwiazd dokonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska w asyście członka zarządu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Wiesław Kaczmarek oraz wiceprezesa klubu Odra Górzyca Jarosława Mazurka. 

Zawodników obu drużyn wyprowadzili juniorzy z górzyckiej szkółki Salis pod kierownictwem Gracjana Wierzbickiego.

Mecz był wyrównany

Tym razem walka była wyrównana, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale także zasady fair play. Pierwsza połowa meczu była pełna dynamiki i intensywnych akcji. Obie drużyny nie szczędziły wysiłku, starając się zdobyć przewagę na boisku. Zarówno drużyna Jacka Figiela, jak i drużyna Adriana Kasika, prezentowały dobrze zorganizowaną grę zespołową i skuteczną obronę.

Po przerwie zawodnicy wrócili na boisko z jeszcze większą determinacją. Obie drużyny starały się zdobyć prowadzenie, tworząc groźne sytuacje pod bramkami rywali. Kibice zgromadzeni na trybunach byli pełni ekscytacji, dopingując swoje ulubione zespoły i zagrzewając ich do jeszcze lepszej gry.

Rzuty karne

Nawet po zakończeniu regulaminowego czasu gry wynik był remisowy, więc konieczne było przeprowadzenie rzutów karnych, aby wyłonić zwycięzcę Meczu Gwiazd A klasy. Zarówno strzelcy, jak i bramkarze, musieli wykazać się precyzją i skoncentrowaniem.

Ostatecznie drużyna Jacka Figiela okazała się lepsza, zdobywając kluczowe punkty i zapewniając sobie zwycięstwo. Należy jednak podkreślić, że to nie tylko wynik meczu był istotny tego dnia. Wszyscy zawodnicy, niezależnie od drużyny, wykazywali wzorowe zachowanie na boisku, przestrzegając zasad fair play. 

Całość meczu komentował świetny Sławek Wesosłowski, spiker 3 ligi Wart Gorzów i Stilonu Gorzów oraz wszystkich meczów międzynarodowych rozgrywanych w woj. lubuskim. 

Sport i integracja

Właśnie dzięki takim wydarzeniom możemy promować sportową rywalizację i szacunek między zawodnikami. Mecz Gwiazd A klasy w Górzycy był również okazją do integracji społeczności lokalnej. Liczne atrakcje dla dzieci były dostępne dla wszystkich chętnych. Można było spróbować pysznych przekąsek, a także skorzystać z innych rozrywek oferowanych na kompleksie takich jak: dmuchańce, malowanie włosów, robienie warkoczyków i innych. O atrakcje zadbała Fundacja Grupy Pomagamy.

Głównym organizatorem Meczu Gwiazd jest od 5 lat Łukasz Najder. Pisaliśmy o tym w artykule: „Mecz Gwiazd A klasy już w sobotę w Górzycy. O projekcie rozmawiamy z pomysłodawcą Łukaszem Najderem”

Współorganizatorem imprezy i wielką pomocą dla pana Łukasza jest Fundacja Grupy Pomagamy z Aleksandrą Wypij na czele. 

Podsumowując, Mecz Gwiazd A klasy w Górzycy był wyjątkowym wydarzeniem dla miłośników piłki nożnej. Zarówno drużyna Jacka Figiela, jak i drużyna Adriana Kasika, zaprezentowały wysoki poziom sportowy i wzorowe zachowanie na boisku. To dowód na to, że piłka nożna nie tylko łączy ludzi, ale także integrację społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia będą organizowane regularnie, by móc cieszyć się sportowymi emocjami i wspólnym kibicowaniem.

– Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za ich zaangażowanie, determinację i profesjonalizm, jak również kibicom, którzy nieustannie dopingowali swoje ulubione drużyny. Wasze wsparcie i entuzjazm sprawiły, że całe wydarzenie było jeszcze bardziej ekscytujące – mówi Łukasz Najder. – Mecz Gwiazd A klasy nie byłby możliwy bez naszych wspaniałych sponsorów i partnerów, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i za to, że podzieliliście naszą pasję do sportu.

Podczas imprezy zostały wręczone symboliczne medale osobom i instytucją, które przyczyniły się do tego, by impreza mogła odbyć się na tak wysokim poziomie. 

Wynik i nagrodzeni: 

Wynik meczu 4-4. W karnych lepsza okazała się drużyna Jacka Figiela wygrywając 4-3

Najlepsi:
Strzelec – Dawid Zawisza 29 bramek
Zawodnik – Bartosz Kasik (obaj Ilanka Rzepin)
Najlepszy zawodnik meczu gwiazd – Józef Zieliński (Odra Gorzyca)
Bramkarz – Kamil Grabowski (Juwenia Boczów)
Najsympatyczniejszy trener – Adrian Kasik (Ilanka II Rzepin)
Odkrycie sezonu – Jakub Kuzioła (Odra Gorzyca)
Drużyna sezonu – FC Kursko
Fair play – FC Kursko

Warto w tym miejscu wspomnień, że to właśnie uwielbiany przez wszystkich Józef Zieliński (Kiero) z klubu „Odra Górzyca” został uhonorowany nagrodą specjalną za całokształt swojej piłkarskiej kariery.