Fot. Fundacja Promet Kids

Czy wyobrażacie sobie dzień bez telefonu? Cztery godziny bez zerkania w ekran? Dwie godziny bycia poza zasięgiem? Coraz więcej z nas niestety już tego nie potrafi. Stajemy się „wylogowanymi z życia” siecioholikami i fonoholikami. Dobrze, że mamy w gminie Fundację Promet Kids, która „na tapetę” (i to nie te w telefonie!) wzięła właśnie ten temat.

Niedawno wyłoniony został zwycięzca w konkursie na najlepszy scenariusz spotu dotyczącego uzależnienia od sieci i telefonu. Konkurs skierowany był do klas 4-8 szkół podstawowych z Gminy Słubice, a zwyciężyła go klasa 4 ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kunowicach. Teraz zwycięski scenariusz zostanie „wcielony w życie” i nagrany przy współpracy z lokalną telewizją HTS.

W filmie zobaczymy Kacpra, który zupełnie pochłonięty urządzeniami mobilnymi traci uroki prawdziwego życia.

Wybraliśmy scenariusz pod tytułem „Nie daj się wylogować z prawdziwego życia”, gdyż najpiękniej oddaje głębię problemu. Telefon nie tylko zabiera nam bowiem czas. On odbiera nam coś więcej – wrażenia, przeżycia, doznania, poznawanie nowych ludzi. Tych kwestii społecznych nie zastąpi nam nic i nikt – mówi Agata Ilcewicz-Kryger, prezeska Fundacji Promet Kids.

Konkurs był jednym z elementów projektu. Natomiast już 15 lipca warto zaplanować sobie czas na piknik integracyjny. W godzinach od 16 do 20 na terenie ogrodu społecznego przy Rodzinnym Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta, Fundacja zaprosi całe rodziny do wspólnej zabawy. Wśród oferowanych atrakcji odbędzie się m.in. konkurs na najdłuższy rzut telefonem. Bo dokładnie to warto tego dnia zrobić, a także robić jak najczęściej – odłożyć telefony na bok. Przynajmniej na jakiś (coraz dłuższy i dłuższy) czas…

Projekt „Fonoholizm i siecioholizm wśród dzieci i młodzieży” realizowany jest przez Fundację Promet Kids, dzięki wsparciu Gminy Słubice.

Autor: Katarzyna Krzemińska

Artykuł sponsorowany