Turniej Stańsk. Fot. GOK Górzyca

Prawie siedem godzin trwały zmagania siatkarskie podczas 12 edycji memoriałowego Turnieju Siatkówki Parkowej im. Czesława Jermanowskiego w Stańsku, do którego stanęło aż osiem drużyn. Lejący się żar z nieba nie przeszkadzał zawodnikom i mieszkańcom, którzy licznie przybyli na turniej połączony z Festynem. 

Podczas festynu można było przejechać się bryczką, obejrzeć pokazy strażaków, podziwiać odrestaurowane ciągniki i auta, skorzystać z dmuchańców, postrzelać na strzelnicy oraz smacznie zjeść. Wszystkim towarzyszył wyśmienity humor i dobra zabawa!

Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska. Nad merytoryką organizacji turnieju czuwał Amadeusz Zygmański, którego wspierał sędzia główny Mieczysław Chełpa. Ceremoniał nagradzania urzeczywistnili sekretarz gminy Anna Kwiek-Judycka, sołtys Stańska Krzysztof Bodzioch i siostra śp. Czesława Renia Jermanowska. W tle oczywiście nie mogło zabraknąć ulubionego przez Czesława utworu „Piękny jest ten świat” Louisa Armstronga.

Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

I m-ce – Omega Rzepin
II m-ce – Błękitni Trześniów
III m-ce – „Dziki” Kowalów
IV m-ce – Imielno Stańsk
V m-ce – Mieszańcy Stańsk
VI m-ce – Agrafka Chartów
VII m-ce – Browar Grzędy Szczecin
VIII m-ce – Monsters Kostrzyn nad Odrą

Drużyny otrzymały medale, puchary i dyplomy, natomiast żona patrona turnieju została uhonorowana przez sołtysa słodką niespodzianką w kolorach i kształcie piłki siatkowej. Trzeba przyznać, że sołtys zaskoczył wszystkich kreatywnym pomysłem i zaangażowaniem w przygotowanie festynu. 


Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych ekip i dziękujemy z całego serca wszystkim zawodnikom za tak liczne przybycie. Dziękujemy również mieszkańcom Stańska i okolic za obecność, pamięć i wspomnienia o Czesławie, który nad wyraz ukochał sobie Stańsk, lokalną społeczność i oczywiście siatkówkę!

Źródło: Informacja prasowa GOK Górzyca

Czesław Jermanowski urodził  się w 1951 roku w Słubicach. Od 1987 roku był związany z Urzędem Kultury Fizycznej i Turystyki, w którym pełnił funkcje Dyrektora Departamentu, Dyrektora Generalnego oraz w latach 1993-1995 – Wiceprezesa Urzędu. Był m.in. twórcą rządowego programu rozwoju gospodarki turystycznej, a następnie programu promocji turystyki polskiej. W latach 1995-2000 był dyrektorem Polskiego Ośrodka Informacji  Turystycznej w Londynie. Po powrocie z Londynu pełnił  funkcję wiceprezesa TVP, a następnie wiceprezesa Polskiego Radia.  W latach 2007-2008 był zatrudniony na stanowisku  Radcy Ministra w Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: gov.pl