Policjanci z słubickiej komendy od początku wakacji odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole policyjne potrwają aż do zakończenia sezonu letniego.

Podczas spotkań w trakcie kontroli letniego wypoczynku policjanci rozmawiają z uczestnikami o bezpiecznym spędzaniu wakacji oraz przekazują dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz informują jak uniknąć czyhających zagrożeń. Uczestnikom udzielane są wskazówki w jaki sposób powiadomić służby o zaistniałym zdarzeniu. Ponadto spotkania dotyczą sprawdzenia wiedzy młodych osób na temat odpowiednich zachowań w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, na przyład burz czy nadchodzącej nawałnicy.

W czasie wakacyjnych kontroli oraz wspólnych patroli z podmiotami pozapolicyjnymi policjanci sprawdzają pola namiotowe, plaże oraz kąpieliska. Szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo osób, które korzystają ze sprzętu wodnego, biwakują i rozpalają ogniska w miejscach niedozwolonych oraz pod wpływem alkoholu korzystają z kąpieli. Szczególną uwagę policjanci zwracają czy miejsca, w których wypoczywają dzieci są odpowiednio zabezpieczone.

Kontrole policyjne potrwają aż do zakończenia sezonu letniego. W tym okresie patrole wielokrotnie odwiedzać będą miejsca wypoczynku i akweny wodne w całym powiecie słubickim.

Działania Policji podczas wakacji wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno- edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz zadania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023”.

Autor : aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach