Fot. Grzegorz Łopusiewicz/GoDrone FSL

W minioną sobotę, 2 września, odbył się Drugi Rajd Zachodni „ Zachodnia Stówka” połączony z Piknikiem Motoryzacyjnym w Ośnie Lubuskim. Organizatorzy, Krzysztof Kozyra i Marek Walczak, wspólnie z burmistrzem Ośna Stanisławem Kozłowskim, otworzyli to wydarzenie, które przyciągnęło wielu entuzjastów motoryzacji z całego regionu.

Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 10. Zgromadzeni uczestnicy rajdu, wyruszyli w podróż przez okoliczne miejscowości. Pierwszym przystankiem był Rzepin, gdzie miała miejsce krótka przerwa oraz wystawa przed Ratuszem dla mieszkańców. Gości przywitał burmistrz Sławomir Dudzis.

Fot. Grzegorz Łopusiewicz/GoDrone FSL

Kolejnym przystankiem była Cybinka, gdzie odbyła się jeszcze jedna wystawa, tym razem przed szkołą. Tutaj również nie zabrakło włodarza miasta, którym jest burmistrz Marek  Kołodziejczyk.  

Fot. Grzegorz Łopusiewicz/GoDrone FSL

Po pozytywnie przebiegającej części rajdu, uczestnicy udali się do Kowalowa, gdzie miała miejsce wystawa na stacji Orlen. Ta atrakcja była połączona z festynem, podczas którego zbierano pieniądze dla potrzebującego Michasia ze Słubic. Sołectwo Kowalów poczęstowało zebranych uczestników rajdu pyszną grochówką wojskową. 

Fot. Grzegorz Łopusiewicz/GoDrone FSL

Po powrocie do Ośna, na Amfiteatrze odbył się piknik, na którym uczestnicy mogli się posilić oraz wziąć udział w różnych grach i zabawach. W programie znalazło się m.in. rzut silnikiem od komara na odległość, przeciąganie Fiata 126p Malucha na czas oraz spacer po felgach również na czas.W międzyczasie można było oglądać zabytkowe pojazdy. 

Wieczorny program rozpoczął się o godzinie 20, kiedy na Amfiteatrze rozpoczęło się plenerowe kino. Uczestnicy mogli oglądać świetne klasyki filmowe, ciesząc się ciepłym, bezdeszczowym wieczorem i świetną atmosferą. Wieczór zakończył się zabawą, która trwała aż do białego rana.

Podczas całego rajdu niezbędnym wsparciem okazała się OSP Ośno, OSP Kowalów, OSP Radachów i OSP Cybinka, które zadbały o bezpieczeństwo uczestników podczas trasy oraz zapewniła miejsce na Amfiteatrze. Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i zabezpieczenie imprezy.

To niezapomniane wydarzenie na długo zostanie w pamięci uczestników, którzy mieli okazję spędzić piękny dzień pod znakiem motoryzacji. Rajd samochodowy w Ośnie to z pewnością teraz jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu miasteczka. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

Obejrzyjcie fantastyczną galerię zdjęć, które wykonał nasz redakcyjny fotoreporter Grzegorz Łopusiewicz z GoDrone FSL