– Ja robię imprezę, a Pani werbuje mi ludzi. No i tak leci 20 rok – zwróciła się kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej do Stanisławy Frącali, seniorki z Górzycy. To właśnie one dwie zapoczątkowały Klub Seniora w Górzycy, który w piątek 8 września uroczyście obchodził swój jubileusz. 

Jubileusz zgromadził seniorów z Górzycy i okolicznych miejscowości, a także licznie zaproszonych gości. Impreza była pełna wzruszeń i radości. Seniorzy, którzy od lat tworzą ten wyjątkowy klub, spotkali się razem, aby wspólnie świętować ten ważny moment.

Od samego początku klub wspierało wiele osób, w tym Edyta Danicka, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, która oddaje swoje serce seniorom od 20 lat. Dzięki jej zaangażowaniu klub stał się drugim domem dla wielu osób starszych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wójt Gminy Górzyca, Robert Stolarski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górzycy, Ewa Thieman, oraz proboszcz parafii ks. Czesław Grzelak , którzy przekazali seniorom podziękowania za ich wkład oraz życzenia wszelkiej pomyślności.

Na uroczystość przybyli także seniorzy z zaprzyjaźnionego Lebus, którzy przywieźli ze sobą kosz słodyczy, piękne kwiaty i swoje dobre serce i radość. Wśród zaproszonych gości znalazła się także uwielbiana przez seniorów kostrzyńska Kapela Tadka. Wszyscy razem spędzili wspaniały czas, dzieląc się radością i entuzjazmem. Atmosfera była pełna żartów, śmiechu i wzajemnego wsparcia.

Podczas imprezy nie zabrakło również muzyki i śpiewu. W klubie seniora działa zespół Młodzi Duchem, który składa się z członków klubu. Przy akompaniamencie akordeonu, seniorzy bawili się doskonale, śpiewając z zespołem ulubione utwory.

Po latach działalności Klub Seniora w Górzycy z pewnością stał się ważnym miejscem dla wszystkich seniorów w okolicy. To miejsce, gdzie mogą spotkać się, nawiązywać nowe znajomości, podzielić się doświadczeniami i radościami.

– Mój syn jest szczęśliwy, że ma tyle babć. Atmosfera panująca w klubie sprawia, że wszyscy czują się jak jedna wielka rodzina – mówiła kierownik OPS. 

20-lecie klubu Senior w Górzycy to nie tylko okazja do świętowania, ale również moment refleksji  i planów na przyszłość. Wszyscy obecni na tej uroczystości wyrazili nadzieję, że klub będzie kontynuował swoją działalność przez wiele kolejnych lat, służąc jako miejsce integracji i wsparcia dla osób starszych.

Impreza jubileuszowa z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. To był piękny moment, pełen wzruszeń, uścisków, kwiatów i podziękowań. Wszyscy seniorzy oraz goście zgodnie podkreślają, że wspólnie spędzony czas to najcenniejszy dar, jaki można otrzymać.

Życzymy seniorom  dalszego rozwoju i zadowolenia w kolejnych latach. Niech ta jedna wielka rodzina trwa nadal i przynosi radość wszystkim jej członkom.