Wczoraj wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy SG ze Świecka zatrzymał Polaka usiłującego wjechać do Polski kradzionym w Niemczech osobowym fordem.

O godz. 4.00 rano (17 września) funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, na autostradzie A2 wytypowali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Kuga na polskich tablicach rejestracyjnych. Podczas kontroli wylegitymowano kierowcę pojazdu 48-letniego Polaka, który oświadczył, że nie posiada żadnych dokumentów do tego pojazdu, nie potrafił również wyjaśnić w jaki sposób wszedł w jego posiadanie. Funkcjonariusze zauważyli także, że zamek drzwi od strony kierowcy został mechanicznie uszkodzony. To od razu wzbudziło ich podejrzenia, że pojazd może pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusze SG ustalili, że Ford Kuga miał założone polskie tablice rejestracyjne, które figurują w systemach informacyjnych jako należące do innego pojazdu. Ponadto w bagażniku auta znaleziono oryginalne niemieckie tablice należące do tego auta. Jak się okazało, zatrzymany przez funkcjonariuszy ford został skradziony tego samego dnia na terytorium Niemiec.

48-latka zatrzymano i przekazano słubickim policjantom. Kierowca podejrzany o kradzież samochodu usłyszy prokuratorskie zarzuty. Ford został zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony.

Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 80 tysięcy złotych.

por. SG Paweł Biskupik

p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej