26 października 2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji był reportaż Johna Glatta „Idealny tata”.

Książka jest literacką relacją tragedii, która dotknęła rodzinę Wattsów. Chris Watts, głowa rodziny z premedytacją zamordował swoją ciężarną żonę Shanann oraz dwie małoletnie córki Celeste i Bellę. Wydawali się idealną, kochającą się rodziną, której do szczęścia niczego więcej nie potrzeba.               

Co spowodowało, że ich sielanka zakończyła się w tak okrutny sposób? Co skłoniło Chrisa Wattsa do podjęcia tego drastycznego kroku? Na te i inne pytania, uczestniczki spotkania próbowały znaleźć odpowiedzi po wnikliwej analizie reportażu Johna Glatta. Dodatkowym atutem dyskusji było obejrzenie fragmentu filmu dokumentalnego pt. „Chris Watts sztuka kłamstwa”. W filmowej relacji przedstawione zostały opinie ekspertów z dziedziny psychologii i kryminalistyki, co znacznie ułatwiło analizę motywów zbrodni. Zarówno książka, jak i film wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Temat spotkania wzbudził wśród uczestników silne emocje i wywołał burzliwe dyskusje.

Dziękujemy wszystkim obecnym za aktywny udział w spotkaniu i interesujące opinie. Z niecierpliwością czekamy na następne, które odbędzie się 29 listopada 2023 r. o godz. 15.00.

Autor:  Zespół BPMiG w Słubicach