17 listopada uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Dzieci sprawdzały, czy dorośli znają tabliczkę mnożenia .

W ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli stworzyli Patrol Egzaminacyjny i przepytywali dorosłych z tabliczki mnożenia. Patrol odwiedził Starostwo Powiatowe w Słubicach, Urząd Miejski w Słubicach, Straż Pożarną, Komisariat Policji oraz na ulicach naszego miasta przepytywał przypadkowych przechodniów. Przeprowadzono również egzamin wśród chętnych uczniów szkoły. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania z losu – otrzymała tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Udział w akcji sprawił ogromną radość i zadowolenie zarówno młodym egzaminatorom, jak i egzaminowanym.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ze względu na swoją niecodzienną formułę pozwolił dzieciom na długotrwałe zaangażowanie w przygotowania, utrwalenie wiedzy oraz radość z możliwości odwrócenia codziennych ról.

koordynatorzy: Marzena Jurkowska, Justyna Tarazewicz.

Źródło: Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Słubicach

Fotorelacja: