Blisko 200 drzew, setki roślin ogrodowych, tysiące cebulek kwiatów…wiosną pięknie nam się Słubice i okolica zazielenią.

Firma, która wygrała przetarg na nasadzenia roślin wraz z ich dostawą, posadzeniem i przygotowanie terenu pod nasadzenie, rozpoczęła dziś prace od parku przy alei Niepodległości. Posadzi tam w sumie ponad 100 cyprysików groszkowych, tysiąc tulipanów, w miejscu do rekreacji pojawiły się już żurawki, w planach jest posadzenie 20 berberysów. Później przyjdzie pora na następne miejsca w całej gminie.

Przy dwupasmówce, przed sklepem Rossmann posadzone będą 3 metrowej wysokości ambrowce amerykańskie, hortensje bukietowe i różnokolorowa kompozycja składająca się z 500 tulipanów. Z kolei przy ul. Kościuszki, zielony ekran oddzielający budynki mieszkalne od drogi, powstanie dzięki posadzeniu tam ponad 40 lip, o wysokości od 3 do 4 metrów. Tam też pojawi się wiosną dywan tulipanów.

W sąsiedztwie, obok drogi przy wale posadzone zostaną dwie magnolie, 40 azali i tyle samo różaneczników. Azalie i różaneczniki pojawią się też niedaleko stacji Aral, a przy ul. Podchorążych/Reja posadzonych będzie 9 wysokich klonów, a także m.in. lawendy, hortensje, tulipany i berberysy.
Kawałek dalej przy Reja także powstanie zielony zakątek, na którym rosnąć będą budleje, szałwie i lawendy. Przy ul. Reja posadzone też zostaną dwa platany.

W Starych Biskupicach pojawią się klony, podobnie jak przy ul. Północnej w Słubicach, gdzie przybędzie 25 nowych drzew. Lipy zdobić będą osiedle Słowiańskie (20 drzew), wiśnie okolice kościoła w Kunowicach. Tam też pojawi się różnokolorowa kompozycja składająca się z 400 tulipanów.
Przy placu Przyjaźni i ul. Jedności Robotniczej zamierzamy posadzić 17 platanów, przy skateparku rosnąć będą budleje, szałwia i lawendy, rondo przy moście nad Odrą zrobi się kolorowe dzięki budlejom, hortensjom, lawendom i tulipanom, a przy placu Żołnierzy Wyklętych posadzimy kilka brzózek i 300 tulipanów.

Przy placu Wolności, w sąsiedztwie ul. Reja posadzimy ok. 120 sztuk róż okrywowych, a przy Narutowicza/ Rzepińskiej azalie i różaneczniki.
W kilku innych miejscach w gminie pojawi się też 40 laurowiśni, kilka kasztanów, 10 lip i ambrowce amerykańskie.

Źródło: Gmina Słubice