Otrzymaliśmy odpowiedzi od Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Prasowego Naczelnej Izby Lekarskiej w sprawie lekarza pediatry słubickiego szpitala. W obu odpowiedziach załączona jest prośba o  złożenie skarg przez rodziców, co pozwoli na podjęcie stosownych kroków w tej sprawie.

„Reagujemy na doniesienia prasowe, ale najlepiej by było, by to złożyli rodzice, którzy osobiście doświadczyli takiego traktowania (jeśli jest ich więcej, to każdy z nich). Sprawę zbada wtedy Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy OIL w ZG” – czytamy w odpowiedzi Naczelnej Izby Lekarskiej. Rzecznik zwraca się także z prośbą, by skargi składać do Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze.

Sprawą zainteresował się także Rzecznik Praw Pacjenta, który napisał:

„W naszej bazie nie figuruje nazwisko doktor Zuzanny M. Niemniej, jeżeli posiada Pani nazwiska pacjentów, którzy zgłaszali do nas skargi, możemy podjąć próbę wyszukania po skargach od pacjentów, znając imię i nazwisko, ewentualnie samo nazwisko pacjenta, w tym małoletniego.

Proszę o informację zwrotną, chcielibyśmy sprawę wyjaśnić całościowo. Dodatkowo, w sprawie skarg na lekarzy można zwrócić się do OROZ (https://izba-lekarska.pl/izba-lekarska/lista-organow/okregowy-rzecznik-odpowiedzialnosci-zawodowej/) – ” – to mail z dnia 17 listopada.

Wczoraj ponownie otrzymaliśmy maila z biura prasowego Rzecznika Praw Pacjenta, w której rzecznik ponownie prosi o informację, czy portal I Love Słubice.pl posiada wiedzę, że któryś z pacjentów w tej sprawie złożył skargę do Rzecznika Praw Pacjenta?

W związku z tym, osoby, które złożyły skargę (pisemną lub ustną) na panią pediatrę słubickiego szpitala, a skargi nie rozpatrzono oraz osoby, które takową skargę chciałyby złożyć, proszę o kontakt poprzez Messengera Renata Hryniewicz lub mess I Love Słubice. Można również wysłać wiadomość na maila: kontakt@iloveslubice.pl .

Z każdą osobą się skontaktujemy i napiszemy, co trzeba kolejno zrobić, by przesłać skargę do powyższych organów.

Przypomnijmy temat:

„Masz być cicho, bo to jest szpital, zrozumiałeś?!” – tak mówiła doktor słubickiego szpitala do mojego dziecka