Fot. KPP Słubice

W związku z zakończeniem świątecznych ferii w Niemczech przewiduje się wzmożony ruch pojazdów kierujących się do Niemiec. W okresie od 6 do 7 stycznia 2024 roku, zarówno na autostradzie A2 kierunek przejście graniczne w Świecku oraz na terenie Słubic mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Ponadto zgodnie z otrzymaną informacją z Centrum Kooperacji Frankfurt der Oder/Słubice w poniedziałek 8 stycznia od godz. 12:00 centrum Frankfurtu może być nieprzejezdne z uwagi na liczne wydarzenia. Warto w porę skorzystać z tras alternatywnych.

W dniu 5 stycznia w Brandenburgii kończą się świąteczne ferie, w związku z obserwacjami ostatnich miesięcy można przewidywać wzmożony ruch pojazdów kierujących się z Polski do Niemiec. Punktem kulminacyjnym może być czas od 6 do 8 stycznia 2024 roku, zarówno na autostradzie A2 kierunek przejście graniczne w Świecku oraz na terenie Słubic mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Dodatkowo z informacji opublikowanych przez Centrum Kooperacji Frankfurt der Oder/ Słubice na profilu FB, w dniu 8 stycznia 2024 roku we Frankfurcie nad Odrą w godz. 12:00 – 20:30  zaplanowane są liczne wydarzenia, pochody i demonstracje, które mogą znacząco wpłynąć na utrudnienia w ruchu drogowym w Słubicach i na A2.

Dlatego apelujemy o wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej lub wybór innego terminu wyjazdu. Ponadto zwracamy się do mieszkańców terenu przygranicznego o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu i realizacji codziennych obowiązków i potrzeb.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Prosimy o wyrozumiałość i wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Autor: Starszy aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach