31.01.2024 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy filiżance aromatycznej kawy i słodkim poczęstunku, uczestniczki wymieniały się swoimi spostrzeżeniami na temat książki Chrisa Bohjaliana „Czerwony Lotos”.

Głównymi bohaterami tej powieści są Alexis – lekarka z oddziału ratunkowego oraz jej chłopak – Austin, którego wielką pasją są wycieczki rowerowe. Podczas wspólnego urlopu w Wietnamie mężczyzna nie wraca pewnego dnia z samotnej wyprawy. Kobieta wyrusza na poszukiwania ukochanego, nie zdając sobie sprawy, że naraża się na duże niebezpieczeństwo. Po drodze odkrywa wiele zawiłych intryg oraz kłamstw dotyczących mężczyzny. Kim naprawdę był Austin? Jakie mroczne sekrety i pułapki czyhały na nich w Wietnamie?

Klubowiczki oceniły thriller jako powieść trudną w odbiorze poprzez zawiłość fabuły i problematykę. Mimo to zgodnie stwierdziły, że autorowi udało się stworzyć napięcie i utrzymać czytelnika w ciekawości do ostatniej strony. Poruszana w powieści kwestia zagrożeń biologicznych wywołała też ożywioną dyskusję na temat epidemii i refleksje dotyczące niepewnej przyszłości.

Dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne, które odbędzie się 28.02.2024 r. Przedmiotem kolejnej dyskusji będzie powieść Anny Falany – Jafry pt. „Zasupłane myśli”.

Do zobaczenia!

Zespół BPMiG w Słubicach