W poniedziałek, 12 lutego od godziny 5:15 do godziny 11:55 zablokowana będzie w obie strony Slubicer Str. we Frankfurcie nad Odrą. W tych godzinach nie będzie możliwości wjazdu do Frankfurtu ani wyjazdu z Frankfurtu przez most.

Ponadto, w tych samych godzinach zablokowany zostanie wjazd z Frankfurtu na autostradę A12 Frankfurt (Oder) – Mitte. To oznacza, że kierowcy nie będą mieli możliwości skorzystania z tej trasy.

Nie będzie również możliwości wjazdu do Frankfurtu przez ulicę Am Goltzhorn, gdyż demonstracja zablokuje prawy pas (skręt na Frankfurt z B112 od strony Eisenhüttenstadt i A12).

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Blokada jest częścią demonstracji, która odbędzie się w tym dniu. W godzinach 4:00 – 5:00 demonstracja przejedzie od Terenów Targowych (Messegelände) do centrum (Slubicer Str.). W tym czasie będą utrudnienia na następujących ulicach we Frankfurcie: Nuhnenstraße, Kopernikusstraße, Leipziger Straße, Heilbronner Straße oraz Karl-Marx-Straße.

Po osiągnięciu centrum Frankfutku, demonstranci będą się poruszać w kierunku północnym, powracając na Tereny Targowe (Messegelände). Trasa demonstracji będzie przebiegać przez ulice: Karl-Marx-Straße, Berliner Straße, Goepelstraße, Kieler Straße, Am Klingetal, Birnbaumsmühle oraz Nuhnenstraße. Cała ta część trasy jest planowana w godzinach 11:55 – 13:00.

W związku z planowanymi blokadami i protestem, kierowcy oraz mieszkańcy Frankfurta powinni zdawać sobie sprawę z możliwych utrudnień w ruchu drogowym i dostępie do centrum miasta. Należy rozważyć alternatywne trasy podróży i uwzględnić dodatkowy czas na przemieszczanie się w tych okolicach.