Fot. Frankfurt-Słubicer Kooperationszentrum

Polsko-Niemiecka Akademia Seniora zaprasza na wykład „Sprawni seniorzy i seniorki- teoria i praktyka” we wtorek 20 lutego 2024 r. o godz. 15:00 w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach.

Podczas wykładu Frederic-Marc Jürgensen, dyrektor Miejskiego Związku Sportowego (StadtSportBund Frankfurt (Oder) e.V.), skupi się na tym, w jaki sposób można zintegrować więcej ćwiczeń z codziennym życiem w podeszłym wieku. Rozważone zostaną kwestie dotyczące znaczenia treningu fizycznego, definicji sprawności w starszym wieku oraz wpływu odżywiania na nasze samopoczucie.

W części praktycznej Lilly Plathe trener zdrowia i ekspert w dziedzinie rehabilitacji i wzmacniania pleców, zaprezentuje proste ćwiczenia.

Wydarzenie jest bezpłatne, dwujęzyczne i skierowane do osób w każdym wieku.

Ze względu na duże zapotrzebowanie ze strony seniorów, Miejska Rada Seniorów we Frankfurcie nad Odrą we współpracy z Fundacją Collegium Polonicum, Uniwersytetem Europejskim Viadrina, Fundacją  im. Karla Dedeciusa oraz Collegium Polonicum, a także ze Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji planuje w tym semestrze kolejne wykłady, kursy językowe i inne działania na rzecz seniorów z Dwumiasta.

Więcej informacji można uzyskać na samym wykładzie, na który serdecznie zapraszamy lub w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji, wysyłając wiadomość e-mail na adres: kooperationszentrum@frankfurt-oder.de.

Frankfurt-Słubicer Kooperationszentrum