Ścieżka rowerowa
Fot. Gmina Rzepin

Już niebawem ruszy budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w gminie Rzepin! Tym razem od Gajca aż do granicy gminy oraz dokończony zostanie brakujący odcinek ścieżki od ulicy Zachodniej w Rzepinie.

Powiat słubicki pozyskał z Polskiego Ładu dotację na budowę nowego odcinka ścieżki, gmina Rzepin natomiast pozyskała środki z Urzędu Marszałkowskiego na ten projekt.

O tę niezwykle potrzebną inwestycję mocno zabiegali nasi Samorządowcy.

„Powiat bez podziałów- z tym hasłem wspólnie rozpoczynamy kolejny etap powyższej inwestycji. Inwestycji, która bez wątpienia ucieszy wszystkich Mieszkańców naszej gminy!” – powiedział Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis.

„Budowa nowych ścieżek rowerowych to niezwykle potrzebne zadanie! Cieszę się, że udało nam się wspólnie doprowadzić do takiego finału” – dodał radny powiatu słubickiego Damian Utracki.

Warto zaznaczyć, że poza wspomnianym projektem gmina Rzepin przekaże powiatowi dodatkowo połowę wkładu własnego, niezbędnego do realizacji zadania! Po podpisaniu stosownych porozumień o współpracy obu samorządów, rozpocznie się postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy zadania.

Wartość całej inwestycji to ponad 2 miliony złotych, z czego wkład własny obu partnerów wynosić będzie 100 tysięcy złotych.

Źródło: Gmina Rzepin