Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Skradziony motocykl

Motocykle skradzione na terytorium Niemiec były powodem zatrzymania w czwartek (22 lutego) przez funkcjonariuszy SG ze wspólnego polsko-niemieckiego patrolu 38-letniego obywatela Polski. W tym samym dniu mundurowi w przygranicznych Słubicach zatrzymali kolejnego Polaka, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa karno-skarbowe.

W czwartek 22 lutego funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, podczas realizacji zadań służbowych po niemieckiej stronie granicy zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego mercedesa na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 38-letni Polak, który w przestrzeni ładunkowej samochodu przewoził zarejestrowane w Niemczech cztery motocykle różnych marek. Po sprawdzeniu jednośladów w bazach danych SG okazało się, że zostały skradzione na terytorium Niemiec. Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów ich nabycia oraz nie potrafił powiedzieć ile go kosztowały. Mężczyznę zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom niemieckiej policji. Wartość odzyskanych motocykli oszacowano na ponad 200 tys. złotych (50 tys. euro).

Strażnicy graniczni w tym samym dniu pełniąc służbę w przygranicznych Słubicach zatrzymali do kontroli drogowej osobowe porsche na szwajcarskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 42-letni obywatel Polski, który jak się okazało podczas kontroli, od sierpnia 2023 r. był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa karno-skarbowe. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, Polaka zatrzymano. Mężczyzna nie chcąc trafić do więzienia, musiał uregulować zasądzoną karę grzywny w kwocie blisko 10 tys. złotych.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej