Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy SG ze Świecka zatrzymał Polaka podejrzanego o kradzież samochodu na terytorium Niemiec.

W piątek 1 marca funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, na autostradzie A2 wytypowali do kontroli drogowej jadącego od strony Niemiec osobowego forda na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 33-letni Polak, który do kontroli okazał funkcjonariuszom jedynie swój dowód osobisty.

Oświadczył ponadto, że nie posiada żadnych dokumentów tego pojazdu, nie potrafił również wyjaśnić w jaki sposób wszedł w jego posiadanie. To od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że auto może pochodzić z kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany do kontroli Ford Kuga miał założone niemieckie tablice rejestracyjne, których numery figurują w systemach jako należące do innego pojazdu. Ponadto w trakcie przeszukania samochodu znaleziono ukryte, niemieckie tablice rejestracyjne, należące do tego auta. Jak się okazało, zatrzymany przez funkcjonariuszy trzyletni ford został w tym samym dniu (1 marca) skradziony na terytorium Niemiec.

33-latka zatrzymano i po zakończeniu czynności służbowych przekazano słubickim policjantom. Kierowca za kradzież samochodu usłyszy prokuratorskie zarzuty.
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja.
Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to blisko 100 tys. złotych.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej