Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tradycyjnie w ostatnią środę miesiąca – 24 kwietnia – Klubowiczki spotkały się przy kawie i ciastku, aby wymienić się refleksjami nad przeczytaną książką. Tym razem przedmiotem dyskusji była debiutancka powieść Naoise Dolan pt. „Ciekawe czasy”.

Książka opisuje historię trzech osób, ich nietypowych relacji i zależności. Powieść jest poniekąd próbą oceny złożoności i jakości współczesnych związków, bezkompromisowo obnażająca ich swobodę, niestabilność i dwuznaczność. Cytując irlandzką autorkę: „ związki (…) to przecież zawsze transakcje: zyski, straty, inwestycje, ryzyka i fuzje…”.

Choć powieść Dolan wzbudziła u Klubowiczek ambiwalentne odczucia, stała się inspiracją do dyskusji nad poziomem i jakością współczesnych relacji międzyludzkich.

Dziękujemy Paniom za miłe spotkanie w serdecznej i radosnej atmosferze i z niecierpliwością czekamy na kolejne, które odbędzie się 22 maja 2024 r. Przedmiotem majowego DKK będzie powieść Valerie Perrin pt. „Zapomniane niedziele”.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach